Středa 23. září 2020svátek má Berta 22 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Cestování > Cestování 5 nej tipů

Tipy na výlet: klobásový král, veteráni na kolech i iluze a klam

Hrad Karlštejn patří mezi nejnavštěvovanější památky v Česku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hrad Karlštejn patří mezi nejnavštěvovanější památky v Česku. | foto: Lidové noviny

PRAHA Fakt, že 1. máj vyšel letos na středu využili mnozí pracující a vzali si ve čtvrtek a pátek volno. O prodlouženém víkendu se chystají kromě odpočinku na chaty nebo výlet s rodinou. Pokud nejste ještě rozhodnuti, jak strávit volno, server Lidovky.cz sestavil několik různých tipů na výlety, aby si mohl vybrat každý.

Milovníci rychlých kol ocení motorkářskou spanilou jízdu s požehnáním ve Vrchlabí nebo výstavu historických vozidel, motocyklů a bicyklů, kterou pořádají pro návštěvníky v Telči. Pro cyklisty je v Týnu nad Bečvou připraven maraton horských kol, který mohou spojit s prohlídkou zříceniny hradu Hefštýn.

Nouze ale není ani o pestré kulturní akce, které oceníte, když nebude příznivé počasí venkovním aktivitám. V Pražském národním technickém muzeu si mohou návštěvníci prohlédnout výstavu mapující techniku televizního vysílání od jeho počátků po současnost. Hrad Karlštejn zase láká na výstavu kostýmů ze známého českého muzikálu Noc na Karlštejně. V Opavě mohou zájemci objevit tajemství některých optických iluzí a klamů. Filmoví nadšenci zase potěší třeboňský festival animovaných filmů Anifilm 2013.

Pokud dáváte přednost zážitkové gastronomii, jistě vás potěší soutěž O krále slovácké klobásy ve Velké nad Veličkou, která je spojena i s degustací těchto tradičních pochoutek.

Tipy na výlet

  • PRAHA

Národní technické muzeum: 60 let televizního vysílání, výstava mapuje počátky televizního vysílání od vývoje záznamové a vysílací techniky a televizních přijímačů až po současnost, 1. května – 31. prosince, vstupné: 170 Kč, rodinné: 370 Kč.

www.ntm.cz

Vyšehrad: The Tap Tap, sobota od 11 hodin, kapela tělesně postižených studentů a absolventů škol Jedličkova ústavu, společně s dalšími handicapovanými učiní historicky první pokus o slanění vozíčkářů z budovy Paláce kultury.

www.thetaptap.cz.

  • STŘEDOČESKÝ KRAJ

Karlštejn - hrad: Noc na Karlštejně, speciální výstava kostýmů a rekvizit z muzikálu Zděňka Podskalského Noc na Karlštejně k oslavám 40. výročí natáčení, 1. května – 30. září, vstupné: 150 Kč, rodinné: 400 Kč.

www.hradkarlstejn.cz

  •  JIHOČESKÝ KRAJ

Třeboň: Anifilm 2013, mezinárodní festival animovaných filmů, 3. - 8. května, vstupné: 50 Kč, akreditace: 120 – 500 Kč.

www.anifilm.cz

  • ÚSTECKÝ KRAJ

Bílina: Jarní jarmark, hlavním hostem bude projekt Jaroslava Svěceného a Michala Dvořáka Vivaldiano, koncert se uskuteční jako náhrada za zrušený vloni v srpnu, celý program v lázeňském areálu Kyselka je zdarma.

http://bilina.cz

  •  KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ

Vrchlabí - kostel svatého Vavřince: Motorkářské požehnání spojené se spanilou jízdou, sobota od 11 hodin.

www.krkonose.eu

  •  VYSOČINA

Telč – náměstí Zacharyáše z Hradce: Veteránská revue, sobota od 9 hodin, 5. ročník výstavy historických vozidel, motocyklů, bicyklů a další techniky.

www.velocipedy-telc.cz

  •  MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ

Opava - Historická výstavní budova: Svět iluzí a klamů, výstava nabídné různé optické klamy a triky a řadu dalších hraček, 1. května – 6. července, vstupné: 60 Kč, rodinné: 140 Kč.

www.szm.cz

  •  OLOMOUCKÝ KRAJ

Týn nad Bečvou - zřícenina hradu Helfštýn: Author šela marathon, sobota, 14. ročník největšího marathonu horských kol na Moravě.

www.helfstyn.cz

  •  JIHOMORAVSKÝ KRAJ

Velká nad Veličkou - sportovní hala: O krále slovácké klobásy, sobota od 12 hodin, degustace klobás.

http://kralklobasek.cz

,

Vstoupili jsme do nové fáze destrukce Západu, říká exprezident Klaus

Václav Klaus je editorem sborníku Sebedestrukce Západu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Současný vývoj na Západě mění dlouhodobé tendence společnosti směrem k laxnosti a k podceňování ekonomické dimenze...

Voříšci Evropy. Češi mají slovanskou krev jen z jedné třetiny, říká vědec

Genetika rasové i národovecké mýty boří. „Z čistě genetického  hlediska je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Věda vyvrací dávné mýty o původu obyvatel Česka. A rasové a národovecké mýty obecně. V magazínu Víkend to vysvětluje...

Feťáci lásky stále hledají, ale nikdy nenajdou, říká párový terapeut Vojtko

Psycholog Jan Vojtko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Lásku si často pleteme se zamilovaností, ale vztah je práce, která nikdy nekončí. „Tolerance není ten správný klíč ke...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!