Čtvrtek 28. října 2021, Den vzniku samostatného československého státu
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kam vyrazit v roce 2016? New York Times doporučuje Brno. Láká architektura a jídlo

Cestování

  6:27
Americký deník The New York Times vydal žebříček 52 míst z celého světa, která stojí za to během letošního roku navštívit. Mezi tipy jako irský Dublin, Mozambik nebo kanadské Toronto se na 27. příčce umístilo také Brno.

Vila Tugendhat patří ke klenotům meziválečné architektury. foto: Lidové noviny

„Doposud bylo známé především díky minimalistické architektuře, teď ale druhé největší město České republiky konečně začíná těžit taky z gastronomie,“ napsal v žebříčku korespondent The New York Times Evan Rail, který se dlouhodobě usadil v Praze.

Nejvytříbenější kuchyni podle autora cestovatelského tipu turisté najdou v sushi restauraci Koishi nebo například v Pavillonu, sídlícím v prostoru původní Zemanovy kavárny. Pro noční život doporučuje bary Super Panda Circus, Lucky Bastard Beerhouse nebo Bar, který neexistuje.

„Než zamíříte do pozoruhodné vily Tugendhat, pozůstatky předchozí noci můžete setřást ranní kávou v Cafe Mitte nebo v Coffee Fusion,“ uzavřel Rail.

Brno si v prvním týdnu roku 2016 připsalo hned druhý úspěch poté, co se umístilo na 46. místě na seznamu měst s nejvyšší kvalitou života, který každého půl roku zveřejňuje server Numbeo.com. V žebříčku získalo prvenství nad Prahou a předčilo i města jako Tokio, Londýn nebo Los Angeles.

Otužování podle Wima Hofa je nebezpečné. Hrozí zástava, říká kardiolog Táborský

Premium Otužování je nejlepší prevence proti těžkému průběhu nemoci covid-19. Lidé mají větší šanci, že neskončí v nemocnici,...

Dětem, kterým pomáháte moc, mozek nepracuje správně, říká speciální pedagožka

Premium „Kdybychom k dětem v batolecím a předškolním věku přistupovali v některých oblastech víc ,postaru‘, měli bychom méně...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Děti zabalené do merina. Redakce testovala oblečení Crawler
Děti zabalené do merina. Redakce testovala oblečení Crawler

Redakce se pustila do testování oblečení od značky Crawler, která vše šije ručně a z merino vlny. Zajímají vás názory našich maminek?

Mohlo by vás zajímat