Neděle 28. května 2023, svátek má Vilém
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kam vyrazit v roce 2016? New York Times doporučuje Brno. Láká architektura a jídlo

Cestování

  6:27
Americký deník The New York Times vydal žebříček 52 míst z celého světa, která stojí za to během letošního roku navštívit. Mezi tipy jako irský Dublin, Mozambik nebo kanadské Toronto se na 27. příčce umístilo také Brno.

Vila Tugendhat patří ke klenotům meziválečné architektury. foto: Lidové noviny

„Doposud bylo známé především díky minimalistické architektuře, teď ale druhé největší město České republiky konečně začíná těžit taky z gastronomie,“ napsal v žebříčku korespondent The New York Times Evan Rail, který se dlouhodobě usadil v Praze.

Jaroslav Róna: Doufám, že se na Jošta bude stát fronta

Nejvytříbenější kuchyni podle autora cestovatelského tipu turisté najdou v sushi restauraci Koishi nebo například v Pavillonu, sídlícím v prostoru původní Zemanovy kavárny. Pro noční život doporučuje bary Super Panda Circus, Lucky Bastard Beerhouse nebo Bar, který neexistuje.

„Než zamíříte do pozoruhodné vily Tugendhat, pozůstatky předchozí noci můžete setřást ranní kávou v Cafe Mitte nebo v Coffee Fusion,“ uzavřel Rail.

Brno si v prvním týdnu roku 2016 připsalo hned druhý úspěch poté, co se umístilo na 46. místě na seznamu měst s nejvyšší kvalitou života, který každého půl roku zveřejňuje server Numbeo.com. V žebříčku získalo prvenství nad Prahou a předčilo i města jako Tokio, Londýn nebo Los Angeles.