7. listopadu 2011 8:00, aktualizováno 5. 4 21:52 Lidovky.cz > Cestování > Cestování na lyžích

Obereggen, pohoda na prvním místě

Náročnější a delší tratě stékají ze stolové hory Pala di Santa a dále z hřebene Agnello nad Pampeagem. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Náročnější a delší tratě stékají ze stolové hory Pala di Santa a dále z hřebene Agnello nad Pampeagem. | foto: FOTO Südtirol Marketing

Jihotyrolský Obereggen je možná nejkomfortnějším střediskem Dolomit – sjezdovky jsou přístupné téměř ze dveří hotelu a na pohodlí lyžařů je myšleno na každém kroku.

Kompaktní hotelové hnízdo Obereggen leží na úpatí rozlehlého masivu Latemar, po jehož úbočích stékají tratě stejnojmenného rodinného areálu. Nejde sice o tradiční horskou vesnici, nýbrž o čistě rezidenční letovisko, což však skýtá četné výhody – rychlý přístup k lanovce a dobře promyšlené aprés-ski aktivity. Komu by se po venkovské romantice přeci jen stýskalo, může zvolit některou z původních vesnic v sousedství.

Malí lyžaři mohou využít dětský park Brunoland.


Lyžařský areál s necelou padesátkou kilometrů sjezdovek je rozestlán do pahorkaté krajiny na úpatí mohutného masivu Latemar, kterou křižují především červené „dálnice“. Náročnější a delší tratě stékají ze stolové hory Pala di Santa a dále z hřebene Agnello nad Pampeagem. Nejlepší carvingovou adresou je spleť středně prudkých a nadstandardně širokých ranvejí Absam Maierl s polstrovanou šestisedačkou.

Velmi oblíbenou chatou je zdejší moderně zrekonstruovaná Maierlhütte, servírující především výborné ryby a k tomu výborné výhledy. Jako horská riviéra je zase pojata chata Baita Gardonè. Chata ve tvaru lodě s palubou i plachtami, obklopená pískem a rostlinstvem, kombinuje gastronomický zážitek s tzv. loungingem. Pohodovou atmosféru dotváří i vybraná muzika od DJ Riviera.

Jihotyrolský Obereggen je možná nejkomfortnějším střediskem


Novinkou letošní sezóny, zvyšující komfort hostů ubytovaných v Obereggenu či okolí, je nové sportovní centrum přímo v nástupní stanici lanovek – na ploše 1 000 m2 nabídne nejen obchod, ski servis či půjčovnu, ale i úschovnu s nejmodernějšími vysoušeči.

Praktické informace:

Celkem sjezdovek: 48 km (19% modré, 67% červené, 14% černé)

1denní skipas (dospělí): 40 €

6denní skipas (dospělí): 204 €

Sezóna: 26. 11. 2011 – 15. 4. 2012

Ubytování v oblasti Obereggen hledejte na www.suedtirol.info/balicky

Další informace o zajímavých akcích v oblasti najdete aktuálně na

Více informací o Jižním Tyrolsku naleznete na www.suedtirol.info nebo na www.facebook.com/jiznityrolsko.


Každá zapůjčená lyže nebo snowboard projdou pravidelnou servisní prohlídkou, přebrousí se jim hrany a jejich skluznice budou navoskovány. Cena za pronájem úložné skříňky pro dva je 6 EUR za den anebo pro čtyři za 11 EUR, přičemž při zapůjčení vybavení se na úschovnu vztahuje 50% sleva.

Sezóna v Obereggenu začíná tradičně na přelomu listopadu a prosince.

V centru si lze půjčit i sáňky na zdejší 2,5 km dlouhou sáňkařskou dráhu, kterou obsluhuje kabinková lanovka Ochsenweide. Každé úterý, čtvrtek a pátek od 19 do 22 hodin je pak sáňkařská dráha osvětlená. Spolu s ní je osvětlená i přiléhající červená sjezdovka.

Úctyhodná artilerie sněžných děl pokrývá 100 % plochy sjezdovek. Sezóna v Obereggenu začíná tradičně na přelomu listopadu a prosince a její včasný start je zajištěn především díky technickému sněhu, s jehož výrobou tu mají nejbohatší zkušenosti. Právě zde se totiž ke svému úspěchu dopracoval dnešní přední světový výrobce sněžných děl TechnoAlpin. První sněhové dělo v Obereggenu instalovali už v roce 1982.

Každá zapůjčená lyže nebo snowboard projdou pravidelnou servisní prohlídkou.


Malí lyžaři mohou využít dětský park Brunoland s pojízdnými koberci, kolotočem a figurkami přímo v Obereggenu.

Radek Holub, redaktor časopisu SNOW

Maminky přiznávají: Proč mám jen jedno dítě?
Maminky přiznávají: Proč mám jen jedno dítě?

Můžu se zeptat proč? Bylo to Vaše rozhodnutí nebo zdravotní důvody? Případně vyhovuje Vám to? Vyrůstali jste i Vy jako jedinačkové? Jaké to je, nechybí Vám sourozenec?

Najdete na Lidovky.cz