Kam na výlet, než upálíte čarodějnice?

Parní vlak | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Parní vlak | foto: http://zmzlonice.draha.net

V sobotu se budou po celé republice pálit čarodějnice. Ve většině chystají hranici a bohatý program pro děti a dospělé. Ještě než se vydáte večer k ohni, udělejte si výlet. Tady je několik tipů:

Putování za pověstmi Českého ráje
30. 4., od 12:00 do 16:00, Autokemp Sedmihorky

Zábavný program s divadelními představeními, soutěžemi a putováním malebnou krajinou zahájí v sobotu letošní sezonu v Českém ráji. Oblíbená akce s názvem Za pověstmi Českého ráje se letos uskuteční poosmé. Trasa putování letos povede z parkoviště pod hradem Valdštejn přes Hrubou Skálu do Karlovic-Sedmihorek, kde bude v tamním autokempu připravený zábavný program.

Audience u císaře Karla I.
30. 4., od 11 hodin, Brandýs nad Labem

Na slyšení k panovníkovi Karlu I. Habsburskému bude moci v sobotu každý návštěvník brandýského zámku. Koná se tu akce s názvem Audience u císaře Karla I. Letos připomene 100. výročí příjezdu císařského a královského páru Karla Habsburského a Zity Bourbon-Parmské do Brandýsa nad Labem. Od 11:00 je připraven program s ukázkou slavných císařských manévrů. Při slavnostním nástupu vojenských jednotek nastoupí regiment asi 200 vojáků v historických uniformách. Vojenské jednotky, kromě českých i maďarské, slovenské a rakouské, pak půjdou městem. Připomínku manévrů císařské armády v okolí Brandýsa nad Labem a Staré Boleslavi uvidí zájemci ve 14:00 v areálu zámku. O dvě hodiny později budou pak nad zámkem také přelétávat historická letadla.

Jarní oslavy v Českém Krumlově
29. 4. až 1. 5, Český Krumlov, www.c.krumlov.cz/kokr2011

Český Krumlov

Od pátku do neděle mohou domácí i turisté zavítat na dětské odpoledne, zúčastnit se lampionového průvodu, poslechnout si koncerty oblíbených skupin, využít májové odpoledne otevřených muzeí a galerií nebo zavítat na TyjátrFest. Program jarní slavnosti nazvané Kouzelný Krumlov se odehraje v Pivovarských zahradách, na náměstí, v muzeích i v zámeckém areálu. A je se na co těšit.

Parní lokomotivy a veteráni
30. 4., od 9 do 15 hodin, Zlonice, http://zmzlonice.draha.net

Železniční muzeum ve Zlonicích na Kladensku zahájí v sobotu turistickou sezonu. Lidé tam mohou dorazit například vlakovou soupravou sestavenou z historických vozů, kterou poveze parní lokomotiva Šlechtična. Kromě historických lokomotiv se mohou návštěvníci muzea těšit na novou expozici nejstarších světelných návěstidel. Součástí slavnostního zahájení sezony bude také výstava veteránů.

Parní vlak nazvaný Svatý Jiří bude vyjíždět z pražského Braníku v 8:10 a zpět ze Zlonic se bude vracet v 15:33. Souprava, kterou poveze lokomotiva Šlechtična, bude sestavena z historických osobních vozů včetně bufetového.

Oslavy 1. máje v Baťově vile
1. 5., od 8:30, Baťova vila, ul. Gahurova, Zlín

Baťova vila ve Zlíně

Nadace Tomáše Bati pořádá v Baťově vile oslavy 1. máje.
Vystoupí hudební skupiny, cimbálové muziky, folklorní soubory. Připraven je i zábavní program pro děti - mohou se například svézt na koni, nebo si vyzkoušet své dovednost v lanovém centru. Připravena je i ukázka tradičních řemesel. Ochutnat můžetei valašské frgály.Olomoucký ekojarmark
1. 5., Olomouc

Bleší trh

Nejlépe s bioodpadem, pet lahví a starými módními doplňky k ošacení by měli v neděli vyrazit návštěvníci na tradiční ekojarmark v centru Olomouce. U zhruba 150 stánků budou moci vybírat z výrobků lidových řemeslníků, ale dostane se i na informace o životním prostředí. Zájemci si mohou vyrobit figurku z bioodpadu či sledovat "módní" přehlídku přinesených starých šatů. Prvomájový den obohatí také bohatý hudební program. VÍCE INFORMACÍ ZDE

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz