22. září 2012 7:00 Lidovky.cz > Cestování > Cestování 5 nej tipů

Kam si zajít na kávu? V Holandsku klidně do kostela

V rotterdamském kostele sv. Vavřince si můžete zajít i na kávu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy V rotterdamském kostele sv. Vavřince si můžete zajít i na kávu. | foto: Martin Nevyhoštěný, Lidovky.cz

Rotterdamský Kostel sv. Vavřince, známý také jako Velký kostel, se stal symbolem poválečné obnovy největšího evropského přístavu, který letci Luftwaffe srovnali v roce 1940 se zemí. Neslouží jen jako místo setkání věřících a turistická pamětihodnost, ale každý si sem může zajít na kávu do podniku umístěného přímo uvnitř kostelu.

Turista zvyklý na posvátnou důstojnost středoevropských chrámů nevěří svým očím, když v jedné z lodí gotické dominanty jinak moderního Rotterdamu objeví kavárenské stoly s novinami a bar s bohatou nabídkou pití a zákusků ke kávě.

V rotterdamském kostele sv. Vavřince si můžete zajít i na kávu.

V rotterdamském kostele sv. Vavřince si můžete zajít i na kávu.

Vedle mší a koncertů vážné hudby totiž Velký kostel slouží také jako příjemná kavárna s unikátním geniem loci, které jí můžou ostatní podniky jen závidět.

Holaňdané vůbec přistupují k sakrálním stavbám s mnohem otevřenější myslí. Jen v několik kilometrů vzdáleném Haagu například není problém si v jednom z centrálních chrámů zajít v sobotu na nefalšovaný bleší trh. A lidé se tam jen hrnou.


Pohlednice z cest na větší mapě

Pohlednice z cest

Pohlednice z cest je nová prázdninová rubrika serveru Lidovky.cz. Přes léto vám budeme přinášet zajímavé postřehy a střípky z našich cest. Ukážeme vám netradiční česká i světová místa. Hlavně ta, která stojí za návštěvu!

A pochlubit se svými zážitky z cest můžete i vy. Vyberte jednu nejlepší fotografii místa, o kterém byste chtěli říci ostatním, napište k ní krátký text (maximálně 1200 znaků) a pošlete nám ji na adresu internet@lidovky.cz

Příspěvky budeme postupně zveřejňovat.

Kostel sv. Vavřince v Rotterdamu.

Kostel sv. Vavřince v Rotterdamu.

Personal Consult s.r.o.
Mistr montáží (P4505)

Personal Consult s.r.o.
Pardubický kraj
nabízený plat: 25 000 - 35 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz