Pondělí 2. srpna 2021, svátek má Gustav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kam za kosatkami či ledními medvědy? Na Azurové pobřeží

Cestování

  6:30
Mezi Nice a Antibes najdeme jen pár metrů od moře Marineland. Už dlouhá léta velmi populární a zábavní místo pro místní rodinky nebo turisty z celého světa, kteří se zde nechtějí jen opalovat u Středozemního moře.

Vrcholné číslo foto: Kamila Pálová

Mezi vyhlášené atrakce patří určitě 30 metrů dlouhý tunel se žraloky nebo obří akvárium s pestrobarevnými rybkami, kolonie  tučňáků  nebo obří "apartmán" pro lední medvědy.

Zkušený tým se celý rok stará o profesionální vystoupení svých svěřenců. Otevřeno je denně od deseti hodin, kdy už netrpěliví návštěvníci čekají před branami areálu, protože program je nabitý.
A tak honem, ať se nic nepropásnete. Hned jako první začínají malí lachtani…jsou opravdu roztomilí.


Pohlednice z cest na větší mapě


Zajímavé a originální je vystoupení páru lachtanů, největšího druhu, jejichž rozměry budí respekt.  Dosahují délky až 3m a váží kolem 1 tuny, samice "jen" 270kg. Trenéři s nimi zkušeně komunikují a diváci jsou výkonem nadšeni.

Ale není nad delfíny…jsou tak strašně sympatičtí. Nicméně vrcholem je představení s kosatkami. Největšími predátory moří, kteří na závěr za "odměnu" postříkají publikum v dolních řadách vodou, lehounkým plácnutím svých ploutví…

Pohlednice z cest

Pohlednice z cest je rubrika serveru Lidovky.cz. Přinášíme v ní zajímavé postřehy a střípky z našich cest. Ukážeme vám netradiční česká i světová místa. Hlavně ta, která stojí za návštěvu!

A pochlubit se svými zážitky z cest můžete i vy. Vyberte jednu nejlepší fotografii místa, o kterém byste chtěli říci ostatním, napište k ní krátký text (maximálně 1200 znaků) a pošlete nám ji na adresu internet@lidovky.cz.


A co si trochu připlatit a mít soukromou schůzku s delfínem nebo se obejmout s lachtanem? I to je tady možné. Den uteče strašně rychle a v zábavě je možné pokračovat. Hned vedle Marinelandu je Aqua park, Kids island nebo Adventure Golf…ale to se opravdu za jediný den nedá stihnout…tak příště.

Autor: