29. listopadu 2013 6:30 Lidovky.cz > Cestování > Cestopisy

Kam za kosatkami či ledními medvědy? Na Azurové pobřeží

Vrcholné číslo | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vrcholné číslo | foto: Kamila Pálová

Mezi Nice a Antibes najdeme jen pár metrů od moře Marineland. Už dlouhá léta velmi populární a zábavní místo pro místní rodinky nebo turisty z celého světa, kteří se zde nechtějí jen opalovat u Středozemního moře.

Mezi vyhlášené atrakce patří určitě 30 metrů dlouhý tunel se žraloky nebo obří akvárium s pestrobarevnými rybkami, kolonie  tučňáků  nebo obří "apartmán" pro lední medvědy.

Zkušený tým se celý rok stará o profesionální vystoupení svých svěřenců. Otevřeno je denně od deseti hodin, kdy už netrpěliví návštěvníci čekají před branami areálu, protože program je nabitý.
A tak honem, ať se nic nepropásnete. Hned jako první začínají malí lachtani…jsou opravdu roztomilí.


Pohlednice z cest na větší mapě


Zajímavé a originální je vystoupení páru lachtanů, největšího druhu, jejichž rozměry budí respekt.  Dosahují délky až 3m a váží kolem 1 tuny, samice "jen" 270kg. Trenéři s nimi zkušeně komunikují a diváci jsou výkonem nadšeni.

Ale není nad delfíny…jsou tak strašně sympatičtí. Nicméně vrcholem je představení s kosatkami. Největšími predátory moří, kteří na závěr za "odměnu" postříkají publikum v dolních řadách vodou, lehounkým plácnutím svých ploutví…

Pohlednice z cest

Pohlednice z cest je rubrika serveru Lidovky.cz. Přinášíme v ní zajímavé postřehy a střípky z našich cest. Ukážeme vám netradiční česká i světová místa. Hlavně ta, která stojí za návštěvu!

A pochlubit se svými zážitky z cest můžete i vy. Vyberte jednu nejlepší fotografii místa, o kterém byste chtěli říci ostatním, napište k ní krátký text (maximálně 1200 znaků) a pošlete nám ji na adresu internet@lidovky.cz.


A co si trochu připlatit a mít soukromou schůzku s delfínem nebo se obejmout s lachtanem? I to je tady možné. Den uteče strašně rychle a v zábavě je možné pokračovat. Hned vedle Marinelandu je Aqua park, Kids island nebo Adventure Golf…ale to se opravdu za jediný den nedá stihnout…tak příště.

Kamila Pálová

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!