Sobota 27. listopadu 2021, svátek má Xenie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kampa, tvůrčí dílny a jarmark. 5 tipů na víkend

Metropole Praha nabízí o víkendu spoustu zajímavých akcí. Kampa ožije hudbou a divadlem, společně s průvodci se o parku a okolí dozvíte řadu zajímavostí. Koná se i mnoho nápaditých workshopů - spolu s dětmi si můžete vyrobit tričko, tašku nebo si vyzkoušet animaci. Pokud vás to láká do mimo město, vydejte se třeba na Okoř - pořádají tu jarní jarmark. Tady jsou tipy na víkend.

Pražská Kampa. foto: Shutterstock

Kampa ožije hudbou, divadlem a prohlídkami
23. a 24. 3., pražská Kampa a okolní kavárny

Na Trutnově nesmí chybět ani Tony Ducháček a jeho Garage.


Pražská Kampa pořádá o víkendu tradiční akci, která vždy začátkem jara poukazuje na jedinečnost tohoto místa a nabízí dva dny plné hudby, veselí, divadla, dětských her i poučení. Už v pátek večer odstartuje program v kavárně Mlýnská procházka galeriemi Kampy a okolí za doprovodu harmonikáře Pepíčka Čečila. Akce se budou konat i v parku Kampa. V sobotu zahájí slavnost v pravé poledne dvě komentované prohlídky Kampy a okolí. První má název Vody a mlýny Kampy, zájemci se sejdou pod Mosteckou věží, druhá na téma Nevěstince Menšího Města pražského začne v hospodě U Bílého lva ve Vlašské ulici. Ve dvě hodiny začne tak hudebně-divadelní odpoledne pro velké i malé návštěvníky. Vystoupí například Michal Hrůza, legenda českého undergroundu Garage s Tonym Ducháčkem a hudební těleso Milo. Divadelní program zajistí Karolína Kamberská, Tonda Novotný, Anička a divadélko a další divadelní spolky.

Febio fest a tvořivé dílny pro malé i velké
Febiofest, Praha, www.febiofest.cz

Klub špatných filmů - ilustrační foto.

Pokud zůstváte o víkendu v hlavním městě, nezoufejte. V metropoli už v pátek začal Febio fest, který kromě filmů přináší i pestrý kulturní program. V garážích kina Cinestar Anděl se představí řada našláplých kapel, kromě toho zde budou stánky s designovými předměty, módou, šperky, ale i dobrým jídlem.


Na koho to slovo padne a !Ahoj jaro session!
od 11 do 17 hodin, Galerii/CZD, Vojtěšská 3, Praha 1
od 11 do 20 hodin, Studio, Masarykovo nábřeží 12, Praha 1

Máte-li chuť tvořit, vydejte se do Galerie/CZD ve Vojtěšské ulici. Koná se tu další z workshopů Design for all. Tentokrát si můžete přijít vyrobit vlastní potisk na tričko nebo tašku s grafickou designérkou Radkou Pitrmucovou, a vyzkoušet si ilustrovat pohádku s ilustrátorem, grafikem a animátorem Lukášem Hudcem. Určitě s sebou vezměte i děti. Vstupné je 50 Kč za animaci. Tašky a trička dostanete zdarma, platí se jen za potisky, co si vystřihnete. Pozor, počet míst na animaci je omezen, proto je nutné se do pátku registrovat na e-mailu: denisa.jandova@czechdesign.cz.

Trička - ilustrační foto.

Pokud už budete v Galerii/CZD, vydejte se i do Studia Terezy Houdkové, které je hned za rohem - naproti Galerii Mánes (Masarykovo náměstí 12). V rámci akce !Ahoj jaro session! je tu přichystáno spoustu šperkařských lahůdek. Pokud si chcete svůj šperk vyrobit sami, i tady máte možnost. Každé úterý od osmi do šesti se tu bude pilovat, vrtat, brousit...zkrátka tvořit. Workshop je maximálně pro šest lidí, rezervace na e-mailu: contact@terezahoudkova.com

Jarní řemeslné trhy na Okoři
24. 3., od 9 hodin, Hrad Okoř

Hrad Okoř

Nenechte si ujít jarní trhy na hradě Okoř. Čeká vás několik desítek stánků s řemeslnými výrobky, občerstvení a střelnice s kolotočem. Nejmenší návštěvníci se budou moci svést na poníkovi. To vše v příjemném prostředí s kulisami zříceniny v pozadí. Vstup je zdarma.

Cyklovlak na Okoř a do Slaného

O víkendu vyjede z Masarykova nádraží v Praze první letošní cyklovlak do Slaného. Vlak se speciálně upraveným vozem pro převoz bicyklů bude jezdit po všechny víkendy a svátky až do konce října.

Horská cyklistika - ilustrační foto.

Motorové vlaky na své pravidelné trase přiblíží cyklisty k oblíbeným výletním cílům v okolí Prahy. Lidé tak mohou vyrazit třeba ke zřícenině hradu Okoř, rotundě sv. Petra a Pavla v Budči, do rodiště Oty Pavla v Buštěhradu nebo do údolí Zákolanského potoka.

Pro přepravu cyklistů je přednostně určen druhý vůz vlaku, který je vybaven speciálními prostory pro přepravu jízdních kol a je v něm snížen počet míst k sezení. Ve vlaku platí tarif PID, který je možné kombinovat s jízdenkami Českých drah.

Autor:

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat