Sobota 25. září 2021, svátek má Zlata
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

První 7* hotel v Africe – totálně odlišný od všech ostatních hotelů

Cestování

  15:19
Všichni baťůžkáři dostávají kopřivku a kroutí nevěřícně hlavami. Pět hvězdiček, šest hvězdiček, sedm hvězdiček. Co může hotel nabídnout navíc, že má potřebu označit se tolika hvězdičkami, čím se může odlišovat od ostatních? Není to všechno už jenom hra, kterou za chvíli nebude nikdo ochoten hrát, protože se v těch všech hvězdičkách ztratí základní smysl poskytování služeb? Možná. Ale rozhodně se to netýká Karkloof Safari Spa & Game Reserve. Tady je jasné, že o žádnou hru nejde, tady je mnoho věcí jinak. Každá ze sedmi hvězdiček je zasloužená.

Karkloof Safari Spa & Game Reserve, Jihoafrická republika foto: archiv CK Marco Polo

Sen železného muže

Je to muž z oceli. Nemyslím tím filmového Airon mena, ale Freda Wörnera, majitele a tvůrce prvního 7* hotelu na jihu Afriky. Na oceli zbohatl. Jeho společnost vyrábí speciální ocelové nápravy a vyváží je do celého světa. A peníze z oceli pomohli a pomáhají Fredu Wörnerovi uskutečnit jeho vizi v oblasti turistických služeb. Se svými penězi by si mohl koupit vlastní ostrov v Mosambiku nebo na Maledivách, mohl by postavit resort na Seychelách nebo Mauritiu, nebo se vydat na druhý konec světa a angažovat se v Karibiku. Ale to by nebyl Fred Wörner. Fred od malička miluje divokou jihoafrickou krajinu a je velkým jihoafrickým patriotem. Je pro něj samozřejmostí, že investuje své peníze do něčeho neobvyklého, krásného, prestižního a navíc doma. Kéž by některý z našich miliardářů jednal podobně.

Karkloof Safari Spa & Game Reserve leží na úpatí Dračích hor.

Karkloof Safari Spa & Game Reserve leží na úpatí Dračích hor.

Únava ze sterilního luxusu

Za svými obchody procestoval celý svět. V posledních letech hlavně první třídou nejlepších leteckých společností a přespával v nejlepších hotelech světových velkoměst. Poznal na vlastní kůži všechny klady a zápory této úrovně turistiky. „Už mi lezl na nervy ten sterilní luxus. Bylo jedno, kde se probudím, v jaké zemi, v jakém městě. Bylo to pohodlné, bylo to načančané, ale bylo to hrozně nudné a otravné. Cítil jsem, že vím, jak by to mělo vypadat, ale nikde jsem to nenacházel,“ vysvětluje Fred, co ho vyprovokovalo ke stavbě Karkloof.  Rozhodl se vytvořit místo, kde by se projevily pouze klady.

Vodopád Karkloof je vysoký 160 metrů. Je ozdobou Karkloof Safari Spa & Game...

Vodopád Karkloof je vysoký 160 metrů. Je ozdobou Karkloof Safari Spa & Game...

Dokonale vybraný prostor je základem úspěchu

Fred Wörner přemýšlí o prostoru jako typický Jihoafričan. Ve velkém. Zakoupil pro svůj projekt 3 500 ha pozemků. Navíc v nádherné krajině Dračích hor. To mu dávalo šanci vymyslet koncept, který bude spojovat dokonalý servis lázeňského domu, s dokonalým servisem hotelového resortu a zajímavými přírodními aktivitami, včetně safari. Puntičkářská povaha Freda Wörnera se projevila v každém detailu – z pozemku začalo pomalu mizet všechno, co není součástí divoké buše, prostor byl krok po kroku osídlován zvěří, hotelové lázně byly dimenzovány tak, aby nikdy nemuseli odmítnout zájemce o terapii atd. atd.

Recepce v Karkloof Safari Spa & Game Reserve navozuje pocit starých...

Recepce v Karkloof Safari Spa & Game Reserve navozuje pocit starých...

Čas tady není vaším pánem, Vy jste pánem času

Jakmile se ubytujete v Karkloof, můžete zavřít své hodinky do sejfu, nebudete je vůbec potřebovat. I to je součást vize Freda Wörnera. Neexistuje čas na snídani, čas na večeři, čas na výlet, čas na masáž, existuje pouze vaše chuť na snídani, večeři, výlet a masáž. Vše je poskytováno tehdy, kdy na to máte chuť! Chcete večeři v devět hodin ráno, budiž, kuchaři jsou připraveni. Chcete se projet na kole při svítání, budiž stane. Veškeré služby jsou poskytovány tehdy, kdy si je přejete. To samozřejmě vyžaduje nesmírně vyškolený, připravený a ochotný personál. A nejen to, musí tomu odpovídat i technické zázemí. Fred pokládá takový servis za jeden ze základních kamenů svého projektu a je v tom velmi nekompromisní.

Ubytování  v Karkloof Safari Spa & Game Reserve je pohodlné, prostorné a...

Ubytování v Karkloof Safari Spa & Game Reserve je pohodlné, prostorné a...

Nemyslete na to co je a co není v ceně

Nejen, že jste pánem svého času, ale navíc můžete úplně vypnout starosti o to, co je a co není v ceně. V ceně je všechno (kromě francouzského šampaňského) – jídlo, pití, lázeňské procedury, výlety na safari a další aktivity. Je jen a jen na vás co a kdy si budete užívat.

Privátní safari v terénním voze – privátní pěší safari – vyjížďky na horských kolech – muškaření na řece – výuka jógy – praní a žehlení prádla – osobní konzultace se šéfkuchařem o skladbě jídelníčku – masáže  a další služby. S ničím si nemusíte v Karkloof dělat starosti.

Pravý opak masové turistiky

Masová turistika do Karkloof nesmí. I to je součást vize Freda Wörnera. Pouhých 16 luxusních vil, vybavených tak, aby se v nich každý cítil pohodlně, příjemně, tak trochu jako doma. Respekt k soukromí a k tomu nejvzácnějšímu, co člověk má, k vašemu času. Každý host je chápán jako individualita a veškerý personál je připravený naslouchat vašim potřebám. Nic není unifikováno, nic není povinně „cool“.

Karkloof Safari Spa & Game Reserve, Jihoafrická republika

Karkloof Safari Spa & Game Reserve, Jihoafrická republika

Co je KOMFORT?

Označením „Komfort“ se honosí v nabídkách cestovních kanceláří velice široké spektrum služeb a zařízení. Pro některé cestovní kanceláře je „komfortem“ snad i to, že máte na pokoji svou vlastní sprchu a sociální zařízení. Pro jiné je „komfortem“ to, že místo místní lokální dopravy získáte možnost cestovat minibusem. Pro další je „komfortem“ přechod z ubytování ve vlastním stanu do 3* hotelu.

„Komfort“ je zkrátka slovo, které v české kotlině unese ledacos. Ubránit se zklamání je jednoduché, ptát se, ptát se, ptát se. A kontrolovat a prověřovat informace, které jsem dostal, popřípadě trvat na tom, že mi přesné informace budou poskytnuty. Když mi některá cestovní kancelář slibuje „ubytování ve 4* hotelech“, není nic jednoduššího, než trvat na tom, že dostanu přesná konkrétní jména takových hotelů, abych si mohl prověřit, jak vypadají, kde stojí a jaké služby poskytují. Kdo mi není ochoten takovou informaci poskytnout, připravuje na mne past a ta určitě sklapne hned při prvním ubytování.

Chtějte znát svůj „komfort“ a vaše rozhodování, s kým cestovat, se stane mnohem jednodušší a budete překvapeni, jak málo konkrétních informací vám některé cestovní kanceláře poskytnou. Slíbí splněný sen, nejpohodlnější zájezd, nejrozkvetlejší květy, největší sloní ucho, ale jakmile budete chtít konkrétní odpovědi na konkrétní otázky, nastane trapné ticho. Jděte do dům dál, tam kde vám na vaše otázky odpoví.

Nádherná příroda Dračích hor jen pro vás

3 500 ha dramatické a divoké krajiny, včetně nádherného 160 metrů vysokého vodopádu, je zabydleno zvěří, včetně nosorožců, hrochů, žiraf, buvolů a mnoha druhů antilop a ptáků. Z predátorů jsou na území Karkloof jen šakalové a divocí psi. Stejně jako u všech ostatních služeb, i na safari si můžete vyrazit podle své chuti. Průvodci a terénní vozy jsou neustále v pohotovosti a čekají jen na váš pokyn. Pěší safari můžete zakončit u vodopádu nebo kombinovat výlet na kolech s pěším safari, vše je otevřená věc a záleží jen na dohodě se správci parku.

Jednou znejdůležitějších věcí v Karkloof Safari Spa & Game Reserve je lázeňská...

Jednou znejdůležitějších věcí v Karkloof Safari Spa & Game Reserve je lázeňská...

Nejlepší hotelové lázně v Africe

Při projektování lázní si Fred často připomínal zklamání, které často zažíval i v těch nejlepších hotelech ve světě – chcete si dát masáž právě v ten čas, kdy si ji chce dát mnoho dalších hostů, a slyšíte od personálu: „Bohužel, jsme plní, ale můžeme vám udělat rezervaci na zítra.“ 17 skvěle vybavených masážních místností, s nádherným výhledem do krajiny, zaručuje, že v Karkloof podobnou větu neuslyšíte. Od rána od 9 do večera do 20 můžete přijít kdykoliv a bez rezervace a budete vítáni. Lázeňské služby jsou v ceně!

Karkloof Safari Spa & Game Reserve, Jihoafrická republika

Karkloof Safari Spa & Game Reserve, Jihoafrická republika

Spolupráce s místními komunitami

Bílí Jihoafričané jsou velmi sveřepí ve své snaze angažovat místní komunity, zapojit je do projektů, umožnit místním lidem, aby měli užitek z projektů na jejich území. Kdo má práci, nezlobí. Kdo má vzdělání, potřebuje práci. Když ji má, je skvělým příkladem pro ostatní. Nesetkáte se tu se snahou, nahradit lidskou práci za každou cenu moderní technikou. Fred Wörner zvelebil dvě místní školy a dal mnoha lidem práci. Každý klient platí v ceně rozvoj místních komunit a je to tak správné. A stejně samozřejmé je využívání místní produkce. Co se dá vypěstovat a vyrobit v okolí, je kupováno v nejbližším okolí. Někdy je to pracnější, někdy možná i trochu dražší, ale pro Freda neexistuje jiná alternativa.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Inzertní sdělení - Nebojte se vyzkoušet zájezd připravený na míru.

Od roku 1990 inspirujeme naše klienty k poznávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace, na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně.  Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru nebo s námi cestujte v malé skupince s českým průvodcem. 

Naše filozofie je prostá: „dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost“.


EXPEDIČNÍ CESTA NA TŘI TÝDNY

JIHOAFRICKÁ REPUBLIKA

GARANTOVANÝ ODJEZD

Nejlepší z Jihoafrické republiky: safari, moře, hory, poušť a Kapské Město

s českým průvodcem

Během tohoto zájezdu navštívíte mimo jiné Blyde River Canyon, věhlasný Krugerův národní park, maličkaté království Svazijsko, známou rezervaci Hluhluwe, dovolenkové pobřeží Indického oceánu, majestátní Dračí hory, vyprahlou oblast Karoo, romantickou Garden Route a jedno z nejkrásnějších měst světa – Kapské Město.

Navštívíte to zásadní, ale budete se pohybovat i mimo hlavní turistické cesty, abyste si dosyta užili nádherné liduprázdné přírody.


Mys Dobré naděje za slunečného dne.

Mys Dobré naděje za slunečného dne.

Termín odjezdu: 28.9. 2014

Cena: 79 500,–

Více informací o zájezdu zde

PĚŠÍ SAFARI ZA VYNIKAJÍCÍ CENU!

Pěší safari: Krugerův národní park - po svých a zblízka

Ježdění otevřeným džípem po krajině a bydlení v luxusní lodži či ještě luxusnějších stanech nemusí být nutně to pravé. Pokud už máte tuto variantu vyzkoušenou, Big 5 jste viděli několikrát ze všech stran a chcete zažít něco nového, tak by tato varianta mohla být právě pro vás. Budete bydlet v jednoduše zařízeném kempu a v doprovodu zkušených ozbrojených stopařů budete vyrážet pěšky do divočiny. Poznáte africkou buš jinak, než jste ji znali doteď - divočina, klid a hlavně: žádní další lidé ani automobily. Jen vaše malá skupinka a buš.


Kruger National Park. Jihoafrická republika.

Kruger National Park. Jihoafrická republika.

Termín : 18.08. 2014

Cena : 45.990,-

Více informací o zájezdu

POZNÁVACÍ ZÁJEZD NA SRÍ LANKU

Letní poznávací a pobytový speciál za srílanskými nej

Hlavním motivem našeho nového poznávacího zájezdu s finálním pobytem u moře je pohoda a maximální komfort. Během pěti dnů budete mít možnost poznat to opravdu zásadní z památkových, kulturních a přírodních lokalit, co činí Srí Lanku právě Srí Lankou: dechberoucí skalní komplex Sigiriya, famózní jeskynní chrám v Dambulle, nejposvátnější z chrámů v Kandy, majestátní ruiny královské Polonnaruwy, populární sloní sirotčinec v Pinnawale, zahradu koření, čajovou továrnu...

Sigiria. Sri Lanka.

Sigiria. Sri Lanka.

Termín: 19.8. 2014

Cena: 49.900,-

Více informací o zájezdu

Autor:

Mizejí už i chodníky. Ústecké ghetto se vymyká, čeká ho nový režim

Premium Ve čtvrti Mojžíř v Ústí nad Labem, která se za dvacet let změnila ze solidního sídliště v ghetto, nastane nový režim....

Zabaveno. Policie hon na Savova nevzdává, vzala mu nemovitosti a sto milionů

Premium Kontroverzní podnikatel František Savov je už sedm let obviněn v případu obřích daňových úniků a zhruba stejnou dobu se...

Vlak do Chorvatska klidně zruším, pokud problémy s ním neustanou, tvrdí Jančura

Premium Skupina Student Agency se během léta zvedla z covidového dna, přesto za sebou táhne půlmiliardový účet a chybí jí i...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!