24. června 2011 7:00 Lidovky.cz > Cestování > Cestování 5 nej tipů

Karneval i sraz Velorexů aneb kam o víkendu

Břeclav se o víkendu změní v Rio de Janeiro | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Břeclav se o víkendu změní v Rio de Janeiro | foto: ČTK/AP

PRAHA Historické tříkolky u Berouna, růže ve Veltrusech, karneval v Břeclavi, hudba v pražské Botanické zahradě, frisbee v Písku. Různorodý víkend si připravil pro každého něco.


Nejkrásnější výlety

Pravčická bránaCestujte po Česku. Lidovky.cz pro vás připravily speciální nabídku tipů na výlety. Najdete tu nejkrásnější výlety po Česku, Moravě a Slezsku.

Více informací najdete ZDENejkrásnější růže na zámku ve Veltrusech
25.6. - 26.6.2011, 9:00, Zámek Veltrusy
O víkendu budete ve Veltrusech moci obdivovat nejen skvosty místního zámku, ale i moře pestrobarevných květin. Tradičně se tu koná výstava růží, ve které mohou o vítězi rozhodnout i sami návštěvníci. Více informací ZDE.

Hadráci v Berouně
24.6. - 25.6.2011, celý den, kemp Račice u Berouna
Milovníci Velorexů si přijdou na své u Berouna, kde se bude konat už 8. ročník tradičního srazu těchto historických tříkolek. Na programu bude opět spanilá jízda i závod v okolí města. A když už budete v Berouně, nenechte si ujít třeba Městské medvědárium nebo jednu z rozhleden. Více informací ZDE.
Parlamentní volby 2010: V Horní Blatné účastníci závodu z karlovarského Velorex klubu odjeli až do volebních místností.

Mistři létajícího talíře
25.6. - 26.6. 2011, celý den, finále v neděli 14:30, Písek
Házení létajícím talířem už dávno není jen rodinná zábava na volné odpoledne, v Písku se tento víkend představí ti nejlepší v disciplíně Ultimate frisbee a poperou se o titul mistra republiky. Více informací ZDE.

Karneval v Břeclavi
25.6.2011, 13:00. Břeclav
V sobotu se Břeclav promění v Rio de Janeiro. Ulice zaplní tanečnice, bubeníci, zvířata z hodonínské ZOO, obří loutky i šermíři. Začátek je ve 13 hodin v ulici Pod Zámkem.Více informací ZDE.
Brazilské karnevalové veselí

"Udělej si sám" v Jindřichově Hradci
2.4. - 25.6.2011, celý den, Jindřichův Hradec - Děbolín
Touto sobotou končí v Jindřichově Hradci šňůra tvořivých sobot. Pro šikovné ruce budou naposledy přichystány polotovary ze skla, keramiky, hedvábí a dřeva. Více informací ZDE.

Za hudbou do Botanické zahrady i na Šumavu

Hudba v Botanické zahradě
26.6.2011, 17:00, Praha - Troja
Za klasickou hudbou do Botanické zahrady? Ano, tentokrát v pražské Troje zahraje Wichterle Kvintet. Kromě hudby a skleníků Fata Morgana si nenechte ujít aktuální výstavu léčivých rostlin a výstavu kaktusů a sukulentů. Více informací ZDE.

Šumava Rocks
25.6.2011, 16:00, ostrov Santos u Sušice
Na Ostrově Santos proběhne už 18. ročník šumavského hudebního festivalu. Těšit se můžete na Midi Lidi, Sunflower Caravan, PSH i Monkey Business. Vstupenky v předprodeji za 250 Kč. Více informací ZDE.

terTereza Houdková

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz