1. října 2012 7:00 Lidovky.cz > Cestování > Cestování 5 nej tipů

Kavala: město s historií, kde je příjemné žít

Kavala – pohled z přístavu na hrad. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kavala – pohled z přístavu na hrad. | foto: Miloslav Janík, Lidovky.cz

Na první pohled je to vlastně takové řecké Monte Carlo. Přístav, moře, pláže a bílé stavby na prudkých svazích vysoko nad mořem. Pravda, oproti knížecímu Monaku je vše mnohem méně nablýskané a snobské, ale možná je to o to příjemnější.

O řeckém přístavu Kavala na severním pobřeží Egejského moře by si leckterý turista mohl říct, že by tam dokázal žít. Uprostřed zhruba šedesátitisícového města se nalézá staré město s přístavem i prastarým hradním opevněním (místní se rádi chlubí tím, že se o jejich městě píše i v Bibli v souvislosti s návštěvou apoštola Pavla).

Pláž v Kavale

Pláž v Kavale

Staré město je protkáno stovkami úzkých křivolakých uliček vedoucích do prudkých kopců, kterými se na skútrech prohánějí Řekové bez rozdílu pohlaví i věku.


Pohlednice z cest na větší mapě

Pro turistu jsou však atraktivní zejména několikakilometrové písečné pláže, které lemují město z několika stran. Teď s počínajícím podzimem jsou při zatažené obloze sice poloprázdné, ale stačí aby jen na chvíli vysvitlo slunce a obyvatelé města si hned odskočí ze svých obchodů či úřadů na chvíli k moři.

Ostatně proč ne, když má moře na konci září teplotu 23 stupňů a teplota vzduchu stále atakuje třicítku.

Kavala – pohled od hradu.

Pohled od hradu na Kavalu.

Pohlednice z cest

Pohlednice z cest je nová prázdninová rubrika serveru Lidovky.cz. Přes léto vám budeme přinášet zajímavé postřehy a střípky z našich cest. Ukážeme vám netradiční česká i světová místa. Hlavně ta, která stojí za návštěvu!

A pochlubit se svými zážitky z cest můžete i vy. Vyberte jednu nejlepší fotografii místa, o kterém byste chtěli říci ostatním, napište k ní krátký text (maximálně 1200 znaků) a pošlete nám ji na adresu internet@lidovky.cz

Příspěvky budeme postupně zveřejňovat.

Najdete na Lidovky.cz