Kde oslavit Valentýna? Na mostě lásky nebo mezi maskami

Paříž jako město zamilovaných? Ne vždy to městu přináší ovoce | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Paříž jako město zamilovaných? Ne vždy to městu přináší ovoce | foto: Shutterstock

Únor je ideální měsíc na vycestování do zahraničí. Nejenže se ohřejete třeba v exotických destinacích, ale můžete také stylově oslavit svátek zamilovaných. Tipy na nejzajímavější výlety na Valentýna přináší server Lidovky.cz.

"Na Valentýna lidé nejčastěji odjíždějí na prodloužené víkendy, které spojují s poznávacími zájezdy v hlavních evropských destinacích. Nejoblíbenější města jsou Benátky a Paříž," uvádí pro server Lidovky.cz Kateřina Petříčková, tajemnice Asociace českých cestovních kanceláří a agentur.

Ženské masky se výrazně liší od  mužských masek. Masky pro muže mají velmi často vystouplou oblast nosu nebo brady.

V páru do galerie

A kam tedy na Valentýna vyrazit? Vyhrávají osvědčená místa: Řím, Paříž, Florencie, Budapešť či Benátky. Každé město pro svátek všech zamilovaných chystá speciální akce. Třeba v Římě vám 14. února ke vstupu do muzeí a galerií stačí jen jedna vstupenka. Dovnitř na ni ale může celý pár.

Něco navíc čeká pro zamilované i v Benátkách. "Pro páry je ideální spojit oslavu Valentýna s benátským karnevalem," upozorňuje Petříčková. Festival se koná každý rok deset dnů před Popeleční středou a letos vrcholí 12. února. Oslava svátku všech zamilovaných i slavný průvod masek tak můžete stihnout při jednom prodlouženém víkendu.

Se zámkem do Paříže

Ročně magická katedrála přiláká 13.65 million návštěvníků.

"Paříž je město zamilovaných, takže už atmosféra místa umocňuje oslavu tohoto svátku," říká Petříčková. Na Valentýna se můžete vypravit k Pont des Arts. Most se stal tradičním místem zamilovaných, zdobí ho stovky zámečků se srdíčky a iniciálami, které tam páry zavěšují jako symbol uzamčení své lásky. Klíčky pak společně hází do řeky Seiny.

Valentýna můžete oslavit i mimo Evropu. Pro náročné cestovatele je velký výběr exotických destinací. Speciální nabídka na Valentýna ale chybí. "Lidé si takový výlet dávají spíše až jako dárek k Valentýnu, než že by za účelem oslavy jeli tak daleko," vysvětluje Petříčková.

K tématu:

Může to být i tím, že do exotických zemí se jezdí na delší dobu. Průměrný zájezd trvá zhruba 11 nocí. "Nejvíce táhne Mexiko, Dominikánská republika, Brazílie, Seychely a Spojené arabské emiráty. Únor je po Silvestru nejžádanějším časem pro zájezd do exotických destinací. Zájezdy už jsou na období Valentýna téměř vyprodané," říká Petříčková.

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz