27. července 2012 16:00 Lidovky.cz > Cestování > Cestování 5 nej tipů

Kde chytit dobrou vlnu a jak vyzrát na zloděje

Ve francouzském Almanarre se skvěle surfuje. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ve francouzském Almanarre se skvěle surfuje. | foto: Tereza Houdková, Lidovky.cz

Ahoj, posílám vám pohled z francouzského Almanarre! Nádherná písčitá kosa s větrem a vlnami, ideální na (wind/kite)surfing.

Almanarre je nádherné místo poblíž Toulonu, kde se ale bohužel hodně vykrádají auta/dodávky/obytky. Na místních parkovištích pak dochází ke vtipným scénám - někdo nechává auto dokořán, aby si zloději vzali co potřebují a nerozbili okna, někdo si dává před auto obří misku pro psa s ještě větším řetězem a upozorněním, že pes je vevnitř, a někdo si dokonce zevnitř řetězem stahuje dveře, aby nešly otevřít. My máme psa bez řetězu a ještě nás tu nevykradli:)

A mé tipy v Almanarre a okolí? Víkendové trhy na parkovišti u poutě (Route des Marais), antik u vjezdu do Hyeres (na křížovatce Route De L'Almanarre a Avenue De L'Aeroport) a Toulon - všechny kašny, skvělá vína a malý útulný obchod s designem (Place Gustave Lambert).


Pohlednice z cest

Pohlednice z cest je nová prázdninová rubrika serveru Lidovky.cz. Přes léto vám budeme přinášet zajímavé postřehy a střípky z našich cest. Ukážeme vám netradiční česká i světová místa. Hlavně ta, která stojí za návštěvu!

A pochlubit se svými zážitky z cest můžete i vy. Vyberte jednu nejlepší fotografii místa, o kterém byste chtěli říci ostatním, napište k ní krátký text (maximálně 1200 znaků) a pošlete nám ji na adresu internet@lidovky.cz

Příspěvky budeme postupně zveřejňovat.

Najdete na Lidovky.cz