6. srpna 2013 7:00 Lidovky.cz > Cestování > Cestopisy

Kouzelný Bandar Abbás. Rybí trh i obchoďák vedle mešity

K nejzajímavějším místům v Bandar Abbásu rozhodně patří rybí trh, kde prodávají ryby právě nalovené v zálivu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy K nejzajímavějším místům v Bandar Abbásu rozhodně patří rybí trh, kde prodávají ryby právě nalovené v zálivu | foto: Klára Kutačová

Dvaadvacetihodinová cesta vlakem z Teheránu do Bandar Abbásu je silným zážitkem sama o sobě. Zvlášť, když nikdo v celém kupé neumí anglicky, a i přesto se dá vést dokonalá několikahodinová debata se spolucestujícími.

Bandar Abbás je město na pobřeží Perského zálivu. Samo o sobě neobsahuje mnoho zajímavostí, pro většinu turistů slouží jen k cestě na ostrovy Hormoz a Kish. K vodám zálivu se dá sejít buď mezi velkými balvany, nebo lépe využít cestu přes písečnou pláž. Místní se tu chodí s oblibou koupat i ve chvíli, kdy je pláž v rekonstrukci a jezdí po ní těžká technika, voda je příjemně osvěžující.


Pohlednice z cest na větší mapě

K nejzajímavějším místům v Bandar Abbásu rozhodně patří rybí trh, kde prodávají ryby právě nalovené v zálivu, a který poskytuje příjemný chládek a stín v místním pekelném horku. Ve večerních hodinách se otevírá další trh přímo na pobřeží.

Dalším místem, kam se dá utéct před pražícím sluncem je zastřešený bazar, případně jedno z nových obrovských a klimatizovaných obchodních center, která přímo sousedí s mešitou a minaretem.

Pohlednice z cest

Pohlednice z cest je rubrika serveru Lidovky.cz. Přinášíme v ní zajímavé postřehy a střípky z našich cest. Ukážeme vám netradiční česká i světová místa. Hlavně ta, která stojí za návštěvu!

A pochlubit se svými zážitky z cest můžete i vy. Vyberte jednu nejlepší fotografii místa, o kterém byste chtěli říci ostatním, napište k ní krátký text (maximálně 1200 znaků) a pošlete nám ji na adresu internet@lidovky.cz


Klára Kutačová

Advantage Consulting, s.r.o.
Technik Hydraulik

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 24 000 - 28 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz