Pátek 22. září 2023, svátek má Darina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kréta, nebo Santorini? Podívejte se na 10 nejkrásnějších evropských ostrovů

Cestování

  6:41
Nevíte, kam na letní dovolenou? Láká vás představa strávit volný čas ne jednou z nejkrásnějších evropských ostrovů?: Ve výběru renomovaného cestovatelského serveru tripadvisor.com se objevují především řecké ostrovy. Které z nich stojí za to navštívit? Podívejte se.

Santorini (Řecko)
Možná jste tento ostrov Kykladského souostroví v Egejském moři ještě nenavštívili, a přesto jej okamžitě poznáte – pestrobarevné domy vytesané do útesů, safírové vody a třpytivě bílé budovy s kopulemi v barvě bouřlivé oblohy.

Santorini

Mallorca
Snový ostrov poskytl inspiraci již Chopinovi a Miróovi a nyní má pověst plážové destinace pro jarní dovolené. Bez obav, pokud máte dovolenou během školních jarních prázdnin, je tu mnoho zábavy i pro vaše mladé

Madeira
Větrná Madeira je ostrov patřící do stejnojmenného portugalského souostroví Madeira. Hlavní město Funchal, které bylo osídleno již v 15. století, je pestrobarevnou kolekcí zahrad, církevních památek a osobitých turistických atrakcí, k nimž patří muzeum Madeira Story Centre s doškovou střechou.

Pokud ale máte rádi místa bez davů, a trávíte třeba dovolenou na...

Kréta
Nejzelenější řecký ostrov. Kréta, rodiště krále olympských bohů i moderní evropské civilizace, je pravým klenotem Středomoří. Má bohatou archeologickou i mytologickou historii, která se odráží v jejích starobylých rozvalinách a kulturních zajímavostech.

Tenerife
Kmenový ostrov Tenerife stále ukazuje vliv domorodých Guančů. Návštěvníci namáhavě šplhají ve snaze pokořit horu Teide (nejvyšší vrchol Španělska) nebo aby se mohli natáhnout na písku Los Gigantes.

Lindos i pevnost nad ním má antické základy a krásné okolí s jedněmi z nejlepších pláží na Rhodu.

Rhodos
Rhodos je největším a zároveň nejoblíbenějším z dvanácti Dodekanéských ostrovů na východním okraji Egejského moře. Zachovalé středověké město Rhodos se rozkládá na severu stejnojmenného ostrova.

Kanárské ostrovy
Přátelský a tolerantní ostrov Gran Canaria nabízí pro každého něco. Rodiny vyhledávají vodní parky a pláže v Portoriku. Poklidné rybářské vesničky v oblasti Mogán poskytují útočiště všem, kdo hledají trochu klidu.

Bonifacio, město založené roku 828, proslulo svou nedobytností. Žádný jeho z domů na útesu nad mořem, vysokém 80 metrů, neměl schodiště. Do poschodí se vstupovalo po žebřících. Po jejich vytažení byla z domu rázem pevnost.

Korsika
Korsika je poklidný francouzský ostrov se svěží atmosférou, která vyvolává z části dojem víkendu v Evropě a z části líbánek strávených v tropické destinaci. Přístavní město Bastia doširoka otevírá svou náruč cestovatelům unaveným po dlouhém výletu trajektem.

Jersey
Patnáct krát osm kilometrů. Tak veliké je Jersey. Ostrov je směsí anglické rezervovanosti a francouzského taktu, kosmopolitního přístavu a nadčasových skrytých údolí, kontinentálního vkusu a známých scenérií.

Capri
Skalní útesy a jeskyně ostrova Capri ohromují návštěvníky již od doby, kdy ostrov osídlili starověcí Řekové. Není obtížné pochopit, proč umělci a spisovatelé již celá staletí zvěčňují krásy a historii tohoto ostrova.

Zobrazit celou fotogalerii

Prohlédněte si pohodlně všechny fotografie

Autor: