21. července 2012 7:00 Lidovky.cz > Cestování > Cestování na kole

Křivoklátské okruhy: silniční trasy pro všechny cyklisty

Značení Křivoklátských okruhů. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Značení Křivoklátských okruhů. |

Klub pražských cyklistů se začátkem letní sezóny slavnostně otevřel Křivoklátské okruhy, ojedinělý systém silničních cyklistických tras pro cyklisty všech kategorií.

Celkem bylo vybudováno téměř 450 kilometrů značených cyklistických tras s 200 speciálními dopravními značkami. Unikátní na celém projektu je řešení výjezdu a návratu do stejného bodu.

Hlavní nástupní místo je vybudováno na parkovišti u ZŠ v Hostivici na západním okraji Prahy, kde je umístěna velkoformátová mapa se všemi trasami, mapy do kapsy a stojan na kola.

"Cílem tohoto dlouhodobého projektu je nabídnout vhodnou alternativu ke stávajícím cyklostezkám, jejichž trasa často kombinuje jízdu po běžných komunikacích s terénními úseky, které mohou méně zdatným cyklistům a těm bez vhodného vybavení způsobovat problémy," říká Josef Přib z Klubu pražských cyklistů.

Paralympijský reprezentant Michal Stark při první jízdě na Křivoklátském okruhu.

Paralympijský reprezentant Michal Stark při první jízdě na Křivoklátském okruhu.

Vzorem se staly evropské regiony (Itálie, Francie, Španělsko) s propracovaným systémem silničních rekreačních okruhů pro cyklisty. "V dohledné době bychom chtěli vybudovat obdobné projekty v dalších částech Středočeského kraje a přispět tak k dalšímu rozvoji cyklistiky," dodává Josef Přib.

Slavnostního přestřižení pásky a premiérové vyjížďky na dvou vybraných trasách o délce 18 km a 68 km se zúčastnila početná skupina cyklistických nadšenců v čele s paralympijským reprezentantem v cyklistice Michalem Starkem, představiteli města Hostivice a hlavního partnera projektu, společnosti Progress Cycle, dovozce jízdních kol Giant.

Více na www.krivoklatskeokruhy.cz 

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz