Lanzarote: žlutou ponorkou kolem rudého ostrova

Udělejte si výlet na Lanzarote, je to netradiční dovolená. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Udělejte si výlet na Lanzarote, je to netradiční dovolená. | foto: Lucie Franková

Jste-li cestovatel-sběratel kuriózních diplomů, mám pro vás tip. V šuplíku už máte potvrzení, že jste letěli balónem, stanuli na nejzápadnějším místě Evropy či skočili padákem, ale pořád vám tam chybí ponorka. Tak se vydejte na Lanzarote, tedy na jeden z Kanárských ostrovů.

V agentuře vám nejprve pustí film, jak se máte zachovat, když dojde k maléru. Na rozdíl od instrukcí v letadle, které nejen že už vůbec neposloucháte, ale dokonce vás ruší při četbě vaší prázdninové knihy, tady posloucháte velmi pozorně a začnete být mírně nervózní.

Udělejte si výlet na Lanzarote, je to netradiční dovolená.

Pak se vsunete typickým kruhovým otvorem do žlutého plavidla, přičemž vám udělají erární fotku. Optimistická stevardka vám představí kapitána i pomocníka a pak vás vybídne, abyste koukali nejen z okénka, ale i na monitor, na kterém je přesně vidět, jak se ponorka potápí a kdy se nad ní zavře hladina.


Pohlednice z cest na větší mapě

Mořské dno tu není nikterak překvapivé, sopečný písek, občas rybka. Vše se změní, když klesnete do hloubky 37,5 metrů, ponorka zastaví a předem připravený potápěč naláká na kus žvance mraky ryb všeho druhu, včetně obrovské manty. Zapochybujete, zda není umělohmotná, ale její ladné pohyby vás ujistí, že je živá a ráda se předvádí.

Udělejte si výlet na Lanzarote, je to netradiční dovolená.

Pak ještě pohled zpestří několik vraků obrostlých řasami a po slabé hodince se za zvuků písně Yellow Submarine vynoříte. Spokojení, že jste to přežili, a že přebíráte další diplom do šuplíku, zapomenete, že celá tahle sranda stála 52 eur a přidáte dalších 8 za fotku v úhledném rámečku.

Pohlednice z cest

Pohlednice z cest je nová prázdninová rubrika serveru Lidovky.cz. Přes léto vám budeme přinášet zajímavé postřehy a střípky z našich cest. Ukážeme vám netradiční česká i světová místa. Hlavně ta, která stojí za návštěvu!

A pochlubit se svými zážitky z cest můžete i vy. Vyberte jednu nejlepší fotografii místa, o kterém byste chtěli říci ostatním, napište k ní krátký text (maximálně 1200 znaků) a pošlete nám ji na adresu internet@lidovky.cz

Příspěvky budeme postupně zveřejňovat.

Markéta Franková

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?
Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích prodávají dětská líčidla. V Česku už dokonce najdete i specializované salony, kde dětem udělají manikúru nebo pedikúru. Jak vysvětlit dnešním dětem, že na líčení mají dost času?