Sobota 16. října 2021, svátek má Havel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Mezi nejoblíbenější hotely světa patří dva z Prahy, rozhodli turisté

Cestování

  10:47
SINGAPUR - Dva pražské hotely, Arcadia Residence a U Zlaté studně, patří podle TripAdvisoru mezi nejoblíbenější hotely světa. Miliony turistů v hlasování na internetu rozhodly, že Arcadia Residence patří na špičku podle cenové výhodnosti a hotel U Zlaté studně se dostal do čela jako nejoblíbenější luxusní hotel.
Hotel (ilustrační foto)

Hotel (ilustrační foto) foto: Shutterstock

Oba hotely se umístily i v čele kategorie nejlepší služby - hotel U Zlaté studně zvítězil a Arcadia Rasidence skončila třetí.

Mezi deset nejluxusnějších hotelů světa se dostaly ještě dva pražské hotely. Na třetím místě je hotel Alchymist Nosticova rezidence a na sedmém místě je Aria Hotel.

Internetový server TripAdvisor pro lidi cestující po světě sestavil žebříček na základě hlasování svých členů podle toho, s kým chtějí cestovat a jaký typ dovolené hledají. Seznam zahrnuje přes 700 hotelů z celého světa.

Rodiny hlasovaly pro Sirkeci Konak Hotel v tureckém Istanbulu, zatímco romantici si vybrali jako nejoblíbenější destinaci Hilton Moorea Lagoon Resort and Spa ve francouzské Polynésii. Mezi trendovými hotely světa zvítězil amsterodamský citizenM a jako rekreační středisko se službami v ceně (all-inclusive) zvítězil Drowsy Water Ranch v Granby v americkém Coloradu.

V hlasování podle země a regionu zvítězil Inn New York City mezi americkými hotely. V Evropě získal prvenství pařížský Four Seasons Hotel George V, mezi japonskými zvítězil tokijský Mandarin Oriental a z čínských vyhrál BuddhaZen Hotel ve Čcheng-tu. V Indii zvítězil Casa Candolim, napsal portál Reuters Life!

Autor:

KOMENTÁŘ Jindřicha Forejta: Jak prezident mohl z ARO jmenovat šéfa soudu

Premium Proč mohl prezident republiky v úterý 12. října bez komplikací jmenovat předsedu Krajského soudu v Brně, i když řadové...

Manželé v sukních. Gender Blender boří stereotypy v oblékání

Premium Oblékají se podle vlastních pravidel a svými outfity boří společenské konvence. Manželský pár Michaela a Vlastimil...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...