Pátek 27. ledna 2023, svátek má Ingrid
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Mladé Buky v létě. Ideální místo pro celou rodinu

Cestování

  5:29
Specifikum areálu Mladé Buky je jeho celoroční provoz – zatímco v zimě sem můžete zavítat za lyžařskými radovánkami, v létě tu najdete rodinné vyžití v podobě bobové dráhy, rozlehlého dětského parku Baldova světa či zábavných a naučných stezek. Krkonošské podhůří si samozřejmě říká i o pěší a cyklovýlety.

Na bobové dráze foto: Tomáš Rucký/SNOWtour.cz

Naučnou stezku si můžete projet i na kole – většina trasy vede až na jeden...
Bazén s výhledem

Už po příjezdu do areálu oceníte kompaktnost zázemí. Zatímco z jedné strany kapacitní parkoviště lemuje restaurace, z druhé strany je to rovnou nástup na bobovou dráhu Bertu. Bobovka je možná tím největším „lapákem“ Mladých Buků – je kilometr dlouhá a můžete na ni jet až 40 km/h.

Mladé Buky v kostce:

 • Vzdálenost z Prahy 2 hod
 • 1 jízda na bobové dráze dospělí 80 Kč
 • 1 jízda na bobové dráze děti 60 Kč
 • Bobová dráha pro děti do 5 let zdarma
 • Baldův svět 5 hodin děti 160 Kč
 • Baldův svět 5 hodin dospělí 120 Kč
 • zapůjčení horského kola na ½ dne 150 Kč
 • Zapůjčení elektrokola na ½ dne 260 Kč
 • Webové stránky www.areal-mladebuky.cz  

Bobovka je samozřejmě naprosto bezpečná, protože bob nemůže opustit dráhu a rychlost si můžete regulovat brzdami. Jet můžete sami i ve dvou s dětmi. Děti do 5ti let navíc jezdí zcela zdarma.

Až se děti nabaží rychlé jízdy na bobovce, vezměte je do vedlejšího Baldova světa. To je rozlehlý dětský park plný nejrůznějších atrakcí, vodních světů, trampolín všech druhů – ratolesti si mohou zaskákat jak na klasické čtvercové trampolíně, tak na velké vzduchové trampolíně nebo dokonce na bungee trampolíně, kde jsou děti jištěné v sedáku v popruhy, takže se jim nemůže nic stát.

Baldův svět je důmyslně doplněný lavičkami a stoly se slunečníky, občerstvením či altánem s posezením, takže zatímco se rodiče osvěžují vychlazeným nápojem, jejich děti můžou poznávat chování vody ve speciálním vodním parku, přitom jsou rodičům stále na dohled.

Kromě různých houpaček, skluzavek a prolézaček tu najdou děti i letní tubing.

V parku najdete i další netradiční atrakce, jako je například 18 metrů dlouhá nafukovací housenka nebo síťová atrakce s nafukovacími balony a vyhlídkou. Jakmile zaplatíte vstupné na začátku parku, máte všechny atrakce pro děti i dospělé zdarma.

Bobovka je samozřejmě naprosto bezpečná, protože bob nemůže opustit dráhu a...

Letošní novinkou v Baldově světě je 16 metrů velké brouzdaliště, které najdete v horní části parku a nutno říct, že i nám v horkém letním dni přišlo opravdu vhod. Aktuálně se pracuje na vybudování občerstvení, převlékáren a sociálního zázemí jen pár metrů od brouzdaliště.

Přímo v Bladově světě si děti mohou projít i Bertinu čertovskou stezku, což je krátký pěší okruh, na kterém Čerta Berta představuje svoje sportující kamarády.

Pokud jsou vaše děti už starší nebo zkušenější, vydejte se s nimi na naučnou stezku okolo Pekelského vrchu, která zahrnuje 10 zastávek a měří celkem 10,4 km. Na stezce se dozvíte zajímavosti o místech, kterými přímo procházíte, jako je například památný dub, kostel sv. Kateřiny Alexandrijské nebo hrad Brecštejn. Začátek i konec naučné stezky je přímo v areálu Mladé Buky.

Naučnou stezku si můžete projet i na kole – většina trasy vede až na jeden menší přejezd mimo asfaltové cesty, takže se projíždíte veskrze po přírodních cestách. Stezka vás protáhne přímo skrz přírodní park Hrádeček, okolo zmíněného hradu Brecštejn a nakonec vás dovede na vrchol Pekelského vrchu, který vám naservíruje poctivá krkonošská panoramata. Nemáte-li vlastní kolo, můžete využít půjčovnu kol a elektrokol přímo v areálu Mladé Buky.

Kdo má Mladé Buky z ruky a rád by se v okolí ubytoval, nabízí se Čertova Bouda s rodinnými apartmány přímo na sjezdovce, která je k dispozici celý rok.

Autor:

Právě čtete

   Mohlo by vás zajímat