26. října 2011 17:00 Lidovky.cz > Cestování > Cestování 5 nej tipů

Mladík s ošoupaným klínem leží v Paříži

Magický náhrobek Victora Noira najdete v 92. oddělení hřbitova Pére Lachaise | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Magický náhrobek Victora Noira najdete v 92. oddělení hřbitova Pére Lachaise | foto: Profimedia

Na největší pařížský hřbitov Pere Lachaise ve dvacátém městském obvodu turisté obvykle míří za hrobem Edit Piaf, Frédérica Chopina nebo Jima Morrisona, aby se přesvědčili, že nesmrtelnost je – alespoň v jistém smyslu – možná. Zajímavější než hroby slavných mohou však být pro návštěvníka hřbitova náhrobky nepříliš známých romantických hrdinů.

Nejkrásnější města - 101 tipů

Chystáte se do Paříže, Londýna, Berlína, Vídně... Toto je jen jeden ze 101 tipů, které naleznete v magazínu Lidových novin Nejkrásnější města. Zavedeme vás v něm do deseti světových metropolí, které jsou stále častějším cílem českých turistů. Nabídneme vám přitom pohled, který je přinejmenším neobvyklý. Dozvíte se, jak zapadnout mezi místní, co si v metropolích nenechat ujít, kde se dobře najíst a kam určitě zajít.

Více informací najdete ZDE

Nejpůvabnějším místem je v tomto směru jistě hrob novináře Victora Noira. Dvaadvacetiletému odvážlivci se stalo osudným, že se ve svých článcích navážel do synovce Napoleona III. Dotčený Pierre Bonaparte jej v roce 1870 skolil v souboji.

Více slávy než za svůj krátký život zažil mladík od pera po smrti. Na svém náhrobku je totiž vyveden v životní velikosti z bronzu, pěkně na znak, fajnově oblečený s cylindrem u nohou. Působí jako by jenom spal.

Mladé Pařížanky mu před lety přiřkly magickou moc. A tak sem chodí dámy toužící po miminku a dotýkají se náhrobku. Kde? To prozradí nejsvětlejší místa skulptury. (Ti, kterým je žinantní dotýkat se těchto míst, se spokojí se špičkami bot). A když je po všem, sluší se do cylindru odevzdat děkovný dopis.

Tedy příležitost k další cestě do Paříže. Náhrobek najdete v 92.oddělení.

Nahlédněte do magazínu:

Speciální magazín LN Nejkrásnější města - 101 tipů, které v průvodcích nenajdete.

Objednejte si magazín Nejkrásnější města přes SMS

Pokud speciál Nejkrásnější města nenajdete ve své trafice, stačí poslat SMS ve tvaru LN 101NMB JMENO PRIJMENI ULICE CISLO PSC MESTO (vzor: LN 101NMB jan novak jindrisska 16 11000 praha 1) na císlo 902 11 a magazín vám doručíme do 14 dnů na uvedenou adresu.

Cena odeslané SMS je podle bežného tarifu vašeho operátora, konečná cena za speciál je hrazena příchozí zpoplatněnou SMS ve výši 60 Kč vč. DPH. Službu technicky provozuje ATS, infolinka 776 999 199 (po–pá, 9.00–16.00), www.platmobilem.cz

Lidové noviny
K. Holub ÚŽASNÁ NOVINA... 9:22 27.10.2011

Najdete na Lidovky.cz