Sobota 28. května 2022, svátek má Vilém
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Dějiny lidstva z lega. Výstava v Hamburku bude děti bavit

Cestování

  17:00aktualizováno  18:32
BERLÍN - Archeologické muzeum v Hamburku otevřelo expozici o historii lidstva. Užít si ji ale může celá věkově rozvrstvená rodina pohromadě, jelikož scény z dějin lidského rodu jsou vytvořeny z jednoho a půl milionu kostek stavebnice lego.

Scénu lovu na mamuta z lega. foto: www.helmsmuseum.com

Ve výstavních prostorách muzea Helms je instalováno 12 scén pod souborným titulem z několikatisícové historie lidstva Cesta časem z lega.

Dějiny lidstva z lega.

Stavebnicová historie začíná tábořištěm neandertálců, pokračuje přes starověký Řím a končí ztvárněním vesmírné stanice.

Skládání celé expozice trvalo výtvarníkům pět měsíců. Podařilo se jim ale vytvořit detailní scény, například scénu lovu na mamuta, gladiátory bojující v aréně či americké osadníky ženoucí svá stáda po pláních.

Dějiny lidstva z lega

Nechybějí ani visuté zahrady v Babylónu, Velká pyramida v Gíze i Velká čínská zeď, modely vikinských lodí, středověké hrady i kosmické lodi.

Výstava lega se koná  v archeologickém muzeu v německém Hamburku.

Výstava lega se koná v archeologickém muzeu v německém Hamburku.

Celá stavebnicová expozice je nicméně doplněna originálními předměty ze sbírek muzea, mezi jinými artefakty je tu kamenná sekyrka, kterou kdysi používal pravěký lovec, tabulky s klínovým písmem ze starověké Mezopotámie, keramika z faraónského Egypta i hroty šípů severoamerických indiánů.

Výstava, která je otevřena až do konce ledna příštího roku, zahrnuje rovněž prostor, kde děti mohou popustit uzdu své fantazie a samy z lega stavět.

Autoři: ,

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Mohlo by vás zajímat