Pátek 30. července 2021, svátek má Bořivoj
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Na Češích se mi nelíbí hlasité smrkání a to, jak stolují, říká Makedonec

Chemik původem z Makedonie Ognen Pop-Georgievski do Česka přišel v rámci studia. „Češi potřebují více času, aby člověka poznali a začali mu důvěřovat. V Makedonii je to jiné. Tam jdete do hospody a hned jsou všichni kolem vás nejlepší kamarádi. Češi mají vždy nějakou rezervu, která je chrání před zklamáním v osobních vztazích, což beru jako velké pozitivum,“ říká.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

SpFling.com - skvělé seznamka pro dospělé s inteligentní vyhledávací systém najít partnera!

0/0
20.5.2019 13:59

P. Harabaska

Příliš mnoho keců o ničem. Radši si utřete tu krev na kolejích.

0/0
30.4.2019 12:16

C. Sangrail

Jasně. Špičkový vědec ovládající několik jazyků, s odvahou přestěhovat se kvůli práci do cizí země - pro vás ovšem jen pouhý "Balkánec"... Pak se ovšem nedivte, když vy budete pro lidi na Západě jen pouhý "Východoevropan", kvůli kterému se dělá brexit...

0/0
30.4.2019 11:19

C. Sangrail

Kýchání se dá zabránit lehkým stiskem místa mezi horním rtem a nosem. Funguje to spolehlivě, ledaže to člověk nestihne.

0/0
30.4.2019 11:16

C. Sangrail

Ne! Žádnou vatu! Vy se máte chovat podle toho, že nežijete ve vzduchoprázdnu. Ostatní se snaží brát ohled na vás, tak laskavě berte ohled na ostatní. Pokud vám chybí nějaké civilizační návyky (a to není odsudek, každý z nás má nějaké deficity), pak si je prosím osvojte a nevymlouvejte se na to, že to "nejde". Nebo poodejděte někam, kde vás nikdo neuslyší. Párátko taky používáte u stolu? A proč ne ústní nit? A co močení na veřejnosti? To taky "nejde" jinde než právě tam, kde člověk stojí?

0/0
30.4.2019 11:15

C. Sangrail

Určitě ho to potěší, až si to přečte. Myslím, že jen trne, zda se mu dostane laskavého svolení.

0/0
30.4.2019 11:13

C. Sangrail

Samozřejmě, že existují i odpornější zvuky než hlasité smrkání, ale to taky stojí za to...! Mluvme o tom, prosím, ať se to podaří vymýtit. Ještě horší je ovšem neustálé, nekonečné popotahování, zvlášť takové to vydatné, kde posluchač slyší hodně, hodně tekutiny uvnitř...

0/0
30.4.2019 11:12

C. Sangrail

Díky za tip. Do Telče a JH se bohužel často nedostanu. Pokud jde o Vídeň, mám tip pro vás: zmrzlinárna Leone's v Alserstrasse poblíž univerzitního areálu AKH.

0/0
30.4.2019 11:11

C. Sangrail

No, on řekl i spoustu jiných věcí, že? A pokud jde o hlasité smrkání, které mně osobně neskutečně leze na nervy, myslím, že Čechům vůbec neuškodí, když jim někdo čas od času připomene, že to není comme il faut... Nechápu třeba, jak může křehká dívčina, pěstěná, upravená, nalíčená, dobře oblečená, studující na VŠ, troubit jako slon...

0/0
30.4.2019 11:09

Páni redaktori, nebolo už toho hlasitého smrkania a nepochopiteľných veľkonočných zvykov dosť? Prakticky sa to opakuje v značnej časti príspevkov v tejto rubrike. Už je to otrava, nič nové to čitateľovi neprináša. Alebo si myslíte, že údiv nejakého Macedónca na smrkaní, čo Angličanky nad "pomlázkou" má pre nás cenu zlata?

0/0
17.4.2019 9:08

Aha, proto mají ti balkánci pořád nudle od nosu až po bradu! Neumí smrkat!

0/0
16.4.2019 22:50

To jsou proste tradice. V Japonsku je normalni hodinu nahlas posmrkavat, nasinec by rekl teatralne .. ale smrkat na verejnosti je tabu. Proste pokud je chrchel uvnitr, je to OK.

0/0
16.4.2019 15:33

J. Škodák

Dva Makedonci sourozenci mají cukrárnu v Telči a v Jindřichově Hradci. Vynikající zmrzlina, kterou v podobné kvalitě mají nejblíže Italové ve Vídni. Jezdím tam občas již několik let a nikdy mne nezklamali!

0/0
16.4.2019 13:49

Tak to já znám odpornější kravál než hlasité smrkání, ale to sem nesmím napsat, páč rasismus. Je vidět, že pan Makedonec nemusel jezdit sockou, ani se plahočit pěšky paříměstskými parky. V lepších restauracích je opravdu smrkání a styl stolování to první, co člověka uhodí do očí. V těch horších člověka znechutí ryk drobotiny a plínky na židli u sousednho stolu. To, co by se mu na Češích nemělo líbit přednostně, to je sklon k úplatkářství, ale to mu třeba zrovinka vyhovuje, co já vím.

0/0
16.4.2019 12:30

A. Alda

Je dobře, že tu chytrý člověk chce zůstat. Jen ať se počeští a jeho geny náš národ určitě obohatí.

Takové imigranty vítám.

0/0
16.4.2019 9:20

Morava ? To je nekde v Brne ?

0/0
16.4.2019 8:43

P. Harabaska

Tak od toho Balkánce to sedí jako ta příslovečná pr... na hrnec. Byl jsem v té zemi a poopravil jsem mně z dřívějška známé rčení, že čím více na východ, tím menší okna, na rčení rozšířené, že čím více na vchod a na jih, tím menší okna. Těmi menšími okny se obrazně myslí vše, co dokládá blízkost a kulturnost Orientu včetně oslího lejna na ulici a páchnoucích začernalých rohů domů.

0/0
16.4.2019 8:36

J. Škodák

Potrefená česká husa kéhá, há... Obecně vzato se Češi projevují hlučně nejen tím smrkáním, ale také kýcháním. Je to možné provádět tlumeně, ale to je už otázka ohleduplnosti, kterou nelze očekávat hlavně u štamgastů Zemanovy hospody IV. cenové skupiny. Protože se Češi na rozdíl od jižních národů stravují rychle, tak se to hektické používání příborů projevuje více akusticky. Zvláště je to poznat v jídelnách, kde se stravuje více lidí. Sympatické na tom Makedonci je to, že připomíná moravská vína a tak určitě ví na rozdíl od mnoha Čechů, že Česko není jenom Čechy, ale také Morava!

0/0
16.4.2019 8:01

Hlasité smrkání? Už se snad někdo pořádně vysmrkal, tak, aby mu nekapalo z nosu, potichu? To nejde. Pokud se chci vysmrkat pořádně, musí to být hlasitě. To by však nemělo nikomu vadit. Pokud to přece jen nějakému rozcapenci vadí, nechť si dá do uší vatu. S jídlem je to to samé. Když jím, tak jím a nekoukám se jiným do talíře. Opět, pokud se to někomu nelíbí, nechť čumí do sbvého talíře.

0/0
16.4.2019 6:52

KOMENTÁŘ: Cesta do elektromobilního pekla. Auta přinášejí víc problémů než výhod

Premium Nová doba elektromobilní nás vrátí o půlstoletí zpátky: auto bude luxus, mobilita taky a draze to zaplatíme všichni. I...

Mlčeti zlato. Profesionální vyjednavač vysvětluje, jak jednat s dětmi či šéfem

Premium Každý člověk vyjednává v průměru pětkrát za den. Doma s partnerem, s dětmi, v práci se šéfem, s podřízenými. Radim...

Český vlk z Wall Street jde k soudu. Hlavní roli v kauze Via Chem má miliardář Sisák

Premium Schyluje se k dlouho očekávané soudní bitvě, v níž je hlavní postavou známý český finančník a miliardář Petr Sisák...