31. července 2012 16:00 Lidovky.cz > Cestování > Cestování 5 nej tipů

Na Rujánu za větrem i architekturou

Pohlednice z německé Rujány. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pohlednice z německé Rujány. | foto: Tereza Houdková, Lidovky.cz

Zdravím vás z německého ostrova Rujána. Jezdíme sem často (wind)surfovat, protože jsou to nejhezčí a nejbližší vlny s větrem. Když ale nefouká, jdeme se poflakovat po pobřeží a jíst čerstvé ryby - těžkej život.

Jestli lenošení není nic pro vás, doporučuji fascinující křídové útesy, zruinované nacistické rekreační středisko Prora (,v němž má pár místních umělců ateliér) a oceánium ve Stralsundu. Kromě samotné expozice stojí za shlédnutí i budova od Behnisch Architekten z roku 2008.

Pohlednice z cest

Pohlednice z cest je nová prázdninová rubrika serveru Lidovky.cz. Přes léto vám budeme přinášet zajímavé postřehy a střípky z našich cest. Ukážeme vám netradiční česká i světová místa. Hlavně ta, která stojí za návštěvu!

A pochlubit se svými zážitky z cest můžete i vy. Vyberte jednu nejlepší fotografii místa, o kterém byste chtěli říci ostatním, napište k ní krátký text (maximálně 1200 znaků) a pošlete nám ji na adresu internet@lidovky.cz

Příspěvky budeme postupně zveřejňovat.

Najdete na Lidovky.cz