Pondělí 28. listopadu 2022, svátek má René
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Na Svatém Kopečku vyroste evropské safari

Cestování

  7:00
OLOMOUC - Olomoucká zoologická zahrada na Svatém Kopečku letos vybuduje ve svém areálu novou atrakci, evropské safari. Návštěvníci zoo se díky tomu budou moci projet vláčky pro výletníky výběhem kamzíků či zubrů.

Mufloní paroží je třetí nejsilnější na světě. foto: Alexandra MlejnkováČTK

Investice, která bude zahrnovat mimo jiné úpravu výběhu, si vyžádá asi 4,5 milionu korun. Oznámil to řekl ředitel zoologické zahrady Radomír Habáň. Zoo se pustí do práce, jakmile to počasí dovolí. Úpravy by měly být hotovy začátkem července.

"Návštěvníci se díky safari dostanou blíže ke zvířatům. Po trase však budou bariéry tak, aby se zvířata nemohla dostat do bezprostředního kontaktu s lidmi," uvedl Habáň.

V evropském safari návštěvníci uvidí evropské druhy sudokopytníků i lichokopytníků, například kamzíky, muflony, zubry, kozorožce, losy či jeleny.

"Na evropské safari by měly navazovat rekonstrukce dalších výběhů tak, aby zoo nabízela i safari euroasijské, australské, africké či severské," řekl ředitel zahrady.

Celý projekt bude podle něj stát asi 11 milionů korun. Zoo ho chce dokončit do čtyř let. Na nákladech se budou podílet kromě zahrady její zřizovatel, kterým je olomoucká radnice, a zřejmě i sponzoři.

Svatokopecká zoologická zahrada patří k nejnavštěvovanějším turistickým cílům v Olomouckém kraji. Loni jejími branami prošlo více než 370 000 návštěvníků. Nejvíce lidí do zoo míří o letních prázdninách.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat