Nudíte se na pláži? Podívejte se, jak tráví dovolenou adrenalinoví nadšenci

Výhled na celé Toronto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Výhled na celé Toronto | foto: Reuters

Sledování kosatek z bezprostřední blízkosti, potápění s krokodýly nebo výlet do radioaktivní zóny v Černobylu, to jsou jen příklady, jak také mohou vypadat extrémní zážitky z dovolené.

Pokud patříte mezi ty, které už nebaví ležet na pláži a touží po intenzivnějších zkušenostech, podívejte se, co všechno můžete vyzkoušet. Server Lidovky.cz vybral několik turistických atrakcí, které vám zvednou hladinu adrenalinu v krvi.

Radioaktivní výlet
Výlet ke čtvrtému reaktoru, který je po havárii zakonzervovaný v železobetonovém sarkofágu, je sám o sobě silný zážitek. V okolí reaktoru je nejvyšší radiace, přesto není životu nebezpečná. O mnoho silnější pocity ve vás ale vyvolá Pripjať - město duchů. Na připomínky života, který tu lidé před havárií vedli, narazíte na každém kroku. Opravdu mrazivá je prohlídka školy, ve které leží dětské knihy, výkresy a hračky.

Škola v Pripjati
Čtvrtý reaktor (Černobyl)


Plavání s krokodýly
Crocosaurus Cove v australském Darwinu nabízí nevšední a nezapomenutelný zážitek. Pokud máte pro strach uděláno, zkuste se nechat potopit v kleci z plexiskla mezi pětimetrové krokodýly a prohlédněte si zblízka jejich mohutné čelisti z několika centimetrů. Ačkoli vypadá potápění s krokodýly nebezpečně a umělohmotnému válci se přezdívá Klec smrti, nikdy se nikomu nic nestalo.

Potápění s krokodýly


Na hraně
Kam míří všichni adrenalinový nadšenci, kteří milují výšky? Zcela jistě do Toronta na telekomunikační věž CN Tower. Na ochozu budovy se pořádají procházky, kterým se říká „Edge Walk“. Půlhodinová chůze po metr a půl širokém ochozu ve výšce 365 metrů se ale neobejde bez jištění. Účastníci jsou připoutáni popruhy ke kruhové tyči, kterou mají nad hlavami. Na jejich bezpečnost dohlíží vyškolený průvodce. CN Tower je nejvyšší budova, po které se lidé mohou procházet.

Výhled na celé Toronto


Mezi kosatkami
Aljaška nabízí turistům neobyčejně krásnou přírodu a něco navíc. Samozřejmě, můžete pozorovat ptáky, rybařit nebo stopovat medvědy. Skutečným adrenalinovým zážitkem je ale jízda na kajaku poblíž kosatek nebo velryb. Intenzivní zážitek je ale značně nebezpečný, zvláště kvůli nevyzpytatelné povaze těchto obrovských mořských savců.

Mezi kosatkami úplně bezpečno není


Bungee jumping a sopka?
Vypadá to, že obyčejný bungee jumping je už tak trochu za zenitem. Pokud jste vyzkoušeli skákání z mostu nebo věže, možná toužíte po něčem, co ještě neznáte. V Chile můžete vyzkoušet vyšší adrenalinovou úroveň. Lidé tady totiž skáčou do nitra aktivní sopky Villarrica. Zkušenost je to jistě nezapomenutelná, ale ne příliš levná. Skok z helikoptéry vstříc bublající lávě stojí zhruba deset tisíc korun. 


apeAlena Pecháčková

Najdete na Lidovky.cz