Pondělí 16. května 2022, svátek má Přemysl
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Největší cestovní veletrh začíná už o víkendu, nabízí lákavé slevy

Víkend ve znamení cestování. Takový je program výstaviště v pražských Holešovicích. Koná se tu totiž veletrh Holiday World, kam míří milovníci cestování a hlavně profesionálové z oblasti cestovního ruchu, aby návštěvníkům představili lákavé destinace, jejich kulturu a gastronomiii. Takže, pokud ještě nevíte, kam vyrazit na dovolenou, přijďte si vybrat. Většina z vystavovatelů navíc nabízí lákavé slevy.
Dovolená - ilustrační foto

Dovolená - ilustrační foto foto: Shutterstock

V rámci festivalu Holiday World 2011 se můžete seznámit s téměř sedmi sty vystavovateli zhruba z padesátky zemí světa. Přehlídka se koná od 10. do 13. února. První dva dny jsou vyhrazeny odborné veřejnosti, 'laikům' se otevřou brány o víkendu.

A na co se mohou návštěvníci těšit? Mezi tradičními vystavovateli se

Vstupné

Průmyslový palác ve dne.

140 Kč plné vstupné pro dospělé návštěvníky

70 Kč zlevněné vstupné pro studenty, seniory a děti do 15 let

600 Kč vstupné pro odborníky

300 Kč rodinné vstupné (2 dospělí+ 2 děti do 18 let)

80 Kč TOP GASTRO

představí velmi silná sestava zemí ze Středomoří, chybět nebudou ani exotické země jako Thajsko, Kuba, Dominikánská republika, Indonésie, Sýrie, Tunisko, Izrael a další. Nově se na veletrhu objeví Vietnam, Filipíny, Korea, Etiopie, zástupce Senegalu a Keňa.

Těšit se můžete i na doprovodný program. V rámci festivalu budou promítat řada filmů. V premiéře se představí film Steva Lichtaga Poslední lovci, snímek Dana Přibáně Trabantem napříč Afrikou či film Petra Horkého Přechod Grónska na lyžích. Po loňské premiéře také nebude ani letos chybět festival Expediční kamera, tentokrát doplněný o ochutnávky libanonské kuchyně.

Expediční kamera

Doprovodný program najdete ZDE

Čtěte více:


Pro ty, kteří dávají předsnost cestování po České republice, výstaviště nabídne expozici Czech Tourismu. Návštěvníci budou moci 'v kostce' procestovat celou naši republiku a seznámit se s místními turistickými atrakcemi a možnostmi, jak trávit volný čas.  Největší zastoupení budou mít kraje Karlovarský a Ústecký, mezi samostatnými městy potom například Příbram či Znojmo.

Jaké slevy vás čekají?

Blue Style - sleva až 2 tisíce na objednávku zájezdu
CK Conti - sleva až 10 %
CK Mile - sleva 20 %
CK Parkam Holiday's - sleva 20%
China Tours - sleva 8 %
Eso Travel - sleva 10%
Firo Tour - sleva až 15%
Globaltour - sleva 20 %
Hoška Tour - sleva až 10 %
Kompas Praha - sleva až 25 %
Mediteran Travel - až 25 %
Nemo Tour - sleva až 10 %
Viva Monde - sleva 14%

Zdroj: Incheba

Na veletrhu se kromě českých měst představí i ta slovenská. Partnerskou zemí letošního ročníku Holiday World je právě Slovensko. Chce se zaměřit na prezentaci svých přírodních krás, krajů a regionů, ubytovacích kapacit nebo například lázní. Expozice se zaměří i na hokejového mistrovství světa, které letos hostí.

Milovníci dobrého jídla určitě uvítají, že v rámci přehlídky Holiday World se koná i veletrh Top Gastro. Za speciální příplatek budete moci ochutnat pochoutky z celého světa, například z Itálie, Japonska či Lotyšska. Představí se vám ale i čtyřchodového menu na téma české národní gastronomie.

Pokud byste se cítili plní, můžete si i zasportovat. K dispozici vám budou golfové simulátory na specializovaného veletrhu golfu a golfového turismu Golf World Prague. Vystavovatelé vás tu seznámí se vším, co se sportem gentlemanů souvisí.

Dalším lákadlem jsou určitě i soutěže, které připravili organizátoři ve spolupráci s vystavovateli. Vyhrát můžete slevové kupóny na zájezdy, hlavní výhrou je pak zájezd do Dominikánské republiky.

Autoři:

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Češi řeší, čím topit. Proč bychom se neměli zbavovat plynového kotle?

Premium Plynu pro domácnosti by mělo být dosti při přerušení dodávek z Ruska. Nedostatkový plyn sice zdražuje, ale rychlý...

I vysokoškolák může být blbý, říká obávaný lovec z Novy Doktor Vševěd

Premium Na úspěchu televizní soutěže Na lovu má Jiří Martínek velký podíl. Diváci žasnou nad jeho znalostmi. On žasne taky –...

Mohlo by vás zajímat