Pátek 30. července 2021, svátek má Bořivoj
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Cestování

Některé regiony v Itálii mají vlastní pravidla. Informace, které se vám budou hodit před cestou


Úchvatný pohled na moře nabízejí útesy Sorrenta, známého přímořského městečka, jež leží necelých 50 kilometrů od Neapole. | foto: Shutterstock

Premium
Více než sedm a půl tisíce kilometrů pobřeží v klimaticky teplé oblasti, v tom dva velké ostrovy a řada dalších menších. Již tento prostý výčet naznačuje, že Itálie bude patřit mezi velmoci, co se dovolených u moře týká. A protože z Česka to na Apeninský poloostrov není daleko, patří italské pláže mezi nejfrekventovanější destinace i mezi zdejšími dovolenkáři.

UŽ VYŠLO:

1. Chorvatsko „dolní“

2. Chorvatsko „horní“

3. Řecko na pevnině

4. Řecko na ostrovech

5. Turecko a Kypr

6. Bulharsko

7. Itálie u moře

ZÍTRA SI PŘEČTETE:

8. Itálie ve vnitrozemí

DÁLE VYJDE:

9. Maďarsko

10. Egypt a Tunisko

11. Španělsko

12. Francie

13. Rakousko

14. Slovensko

Na výběr jsou v Itálii stovky přímořských letovisek, od těch „naleštěných“ a světově proslulých, jako je Sorrento či Cinque Terre, až po odlehlé oblasti třeba na východním pobřeží Kalábrie, kam za odpočinkem a koupáním zavítají hlavně místní.

Bibione, Caorle a spol.

Nízké, písečné pobřeží mezi severoitalskými městy Benátky a Terst je z Česka nejblíž a pro rodinnou dovolenou s dětmi znamená takříkajíc sázku na jistotu: břehy se do moře svažují velmi, velmi pozvolně, písku na stavění hradů je tu miliony tun. Najdete tu jak letoviska „umělá“, tedy účelově vzniklá pro potřeby turismu (Bibione či Lido di Jesolo), tak i resorty se zachovaným středověkým jádrem (například Caorle nebo Grado).

Bonusem je právě blízkost Benátek, jejichž návštěva se snadno stihne během jediného dne. Děti budou pro změnu nadšené v některém z řady zábavních parků, třeba v Aqua Splash v Lignanu.

Přečtěte si celý článek a veškerý další obsah na Lidovky.cz s iDNES Premium

Akční nabídka první měsíc za 1 Kč, následně za 39 Kč měsíčně. Členství je možné kdykoliv zrušit a je bez závazků.

Již máte předplatné? Přihlaste se a čtěte dál.

Autoři:

LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen
LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen

Vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi a vyhrávejte hodnotné ceny po celé léto. Sdílejte svoje oblíbená místa, hodnoťte tipy ostatních, hrajte o...