8. prosince 2012 7:00 Lidovky.cz > Cestování > Cestování 5 nej tipů

Neobvyklý advent? Navštivte třeba trhy na jezeře

Vánoční trhy v Rakousku | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vánoční trhy v Rakousku | foto: http://wolfgangseer-advent.at/

Hledáte originální vánoční zážitek? Jen kousek od českých hranic jsou otevřené trhy, na kterých se nudit nebudete. Ekologické, exotické nebo ty na ledě - vyražte si odpočinout od vánočního stresu a zkuste se o adventu pro změnu bavit.

  • ZVONKOHRA Z ODPADKŮ

Vídeň - Karlspaltz
V listopadu začaly v centru Vídně ekologické vánoční trhy. Každý den jsou před barokním kostelem Karlskirche od poledne do 8 hodin do večera otevřeny řemeslné stánky, kde zakoupíte třeba místní speciality v bio kvalitě. K vidění (a hlavně ke slyšení) bude speciální ekologická zvonkohra vyrobená z odpadků.

ČTĚTE TAKÉ:

  • ADVENT NA JEZEŘE

St. Wolfgang, St. Gilgen, Strobl
Každý den do půl osmé jsou otevřeny vánoční trhy na jezeře Wolfgangsee, kde si mohou návštěvníci i zabruslit. Když jim přeje počasí, nemusí se omezovat jen na připravenou plochu, ale mohou se projet i po zamrzlém jezeře.

Vánoční trhy
  • SPOLEČNÉ KOUPÁNÍ

Drážďany - Stallhof
Středověký vánoční trh na zámeckém nádvoří s kulisou osvětleného zámku za zády - tak můžete trávit advent kousek od českých hranic. Velkou atrakcí je i společné večerní koupání ve velkých dřevěných vědrech.

PSALI JSME:

  • EXOTIKA V DRÁŽĎANECH

Drážďany - Hauptstrasse
Nejen místní speciality nabídne trh v Drážďanech. Ochutnat tu můžete i exotické speciality. Návštěvníky čeká nabídka dárků z Keni či Nepálu nebo ukázka exotických zvyků a tradic. Otevřeno je každý den do devíti hodin do večera.

Michaela Černá

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz