1. července 2011 7:00 Lidovky.cz > Cestování > Cestování 5 nej tipů

O víkendu zkuste gratis galerie i Rock for People

Praha | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Praha |

PRAHA Davy lidí vyráží první červencový víkend na dovolené, o důvod navíc zůstat v České republice. Praha pro vás připravila Oslavy města, těšit se můžete i na legendární Rock for People nebo strašidla a labyrinty.


Nejkrásnější výlety

Pravčická bránaCestujte po Česku. Lidovky.cz pro vás připravily speciální nabídku tipů na výlety. Najdete tu nejkrásnější výlety po Česku, Moravě a Slezsku.

Více informací najdete ZDE


Oslavy Prahy
1.7.-2.7., Praha, celý den
V pátek a v sobotu nabídne hlavní město kromě obvyklých turistických lákadel ještě jednu velkou akci – už potřetí proběhnou v centru i v různých kulturních institucích Oslavy Prahy. A na co se můžeme těšit? Koncerty Xaviera Baumaxy, Jana Buriana, nebo symfonického orchestru Bohemia Praha, volné vstupy například do Národní galerie a mnoho dalších radovánek. Více informací ZDE.


Šermíři na Hradě Houska
2.7.-3.7, Hrad Houska, celý den
Návštěvu krásného Hradu Houska můžete tento víkend spojit s gotickým jarmarkem s řemeslníky i šermíři. Těšit se můžete na skupina historického šermu Armatus a tanečníky ze skupiny Ambrosia. Více informací ZDE.
Turnaj Korouhví k poctě Karlova mostu zanechal na Staroměstském náměstí v centru Prahy


Říše labyrintů na zámku Loučeň
2.7., Loučeň, celý den
Bludiště na Zámku Loučeň slaví 4 roky a jako dárek si nadělí o jeden labyrint více. Návštěvníci se mohou těšit na speciální bludištní hry, pohádkové postavy i zápis do České Guinessovy knihy rekordů. Více informací ZDE.

Strašidla na Okoři
3.7., Okoř, celý den
Dětští výletníci by s rodiči měli vyrazit na Okoř, kde se uskuteční vystoupení pohádkových bytostí, které žili na hradě, v podhradí a u vody v podání divadla Řešeto. Více informací ZDE.


Rock for People
2.7.-5.7., Hradec Králové, celý den
Letošní ročník populárního festivalu slibuje ještě větší žánrovou rozmanitost ale zároveň i programovou vyváženost. Zahrají: Asian Dub Foundation, Kate Nash, The Streets, Paramore a mnoho českých umělců. Vstupenky v předprodeji za 1590Kč. Více informací ZDE.

'Studenti se rádi baví a je to první velký festival, kterým se otevírá sezona, takže všichni jsou natěšení. Atmosféra je tady vynikající,' řekl mluvčí festivalu


terTereza Houdková

Najdete na Lidovky.cz