15. prosince 2012 7:00 Lidovky.cz > Cestování > Cestování na lyžích

Obereggen: lyžování a pak sklenka v indiánském týpí

Obereggen | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Obereggen | foto: Josef Pilař

Lyžařské středisko Obereggen zasazené v krásném prostředí horského masívu Latemar nabízí terény pro zdatného lyžaře i začátečníka a stalo se jedním z nejoblíbenějších v Alpách. Leží jen 20 minut od Bolzana a lyžovat tu můžete na 48 kilometrech tratí. A ty jsou krásně široké a vždy perfektně upravené. Lyžuje se tu na 37 sjezdovkách, na kterých lze najezdit 48 kilometrů.

Středisko se navíc pyšní téměř 300 slunečnými dny v roce, bohatou nabídkou zimních aktivit a hlavně krásnými západy slunce za růžolícími se horami.

ČTĚTE TAKÉ:

Oberregen je místem, které pravidelně získává ocenění za perfektně upravené sjezdovky. Vždyť první zasněžování slavné firmy TechnoAlpin se na začátku 80. let zkoušelo právě tady. Bohatý je ovšem i noční život – v après-ski stanu pod sjezdovkou s názvem Teepee to žije, vyrazit je zde možné i na noční lyžování, anebo si sjet 2,5 km dlouhé sjezdy na sáňkách. V noci je to zážitek.

První středisko se sněhovými děly

Jižní Tyrolsko proslavila jablka, krásné hory, ale také firma vyrábějící sněhová děla. Obereggen leží 20 minut jízdy od Bolzana/Bozenu, ve kterém sídlí celosvětově známý výrobce sněhových děl - firma TechnoAlpin. Spojuje je silné pouto. Zakladatelé TechnoAlpinu Walter Rieder a Georg Eisath postavili na začátku 80. let minulého století svá první sněhová děla právě v Obereggenu. Není divu, protože areálu tehdy šéfovali.

Lámali si hlavu nad ubývajícím přírodním sněhem a vymysleli jak efektivně vyrábět umělý. Založili dnes velmi úspěšnou společnost a tento jihotyrolský rezort se stal jejich prvním zákazníkem. Díky dlouholeté spolupráci se může Obereggen pochlubit skvělými sněhovými podmínkami, jaké jinde nenajdete. Perfektní sníh je nejen zárukou spokojenosti vyzařujících z tváří lyžařů, ale přináší také pravidelná ocenění za nejlépe zasněžené sjezdovky.

Kde získat informace

  • Na portálu zimního střediska:

www.obereggen.com

Obereggen se honosí zlatým oceněním v kategorii Ski Slope Management a Night Skiing, k dalším cenám patří Best Snow Generation, Best Fun & Action Program a Best Slope Rescue. Nejlépe zasněžované středisko s kvalitním sněhem od podzimu do jara proto nehledejte jinde než v Obereggenu.

Noční život

Co ještě podnikat v Oberregenu, středisku s dechberoucími výhledy na Dolomity, které slunce během dne rozehrává nejrůznějšími barvami? Vplujte do nočního života. A to rovnou v přezkáčích. Pod sjezdovkou stojí jeden z nejvyhlášenějších jihotyrolských après-ski barů Teepee. A je to zážitek dopřát si po lyžování skleničku piva v jediném indiánském týpí v Alpách.

A pak jsou tu výborné restaurace – další z důvodů, proč sem lidé rádi jezdí. Dopřát si můžete wellness (hned u sjezdovek stojí dva wellness hotely), anebo vyrazit na noční jízdu na lyžích či sáňkách. Jízdu na sáňkách si můžete dopřát buď v Oberregenu, nebo Deutschnofenu/Nova Ponente. Obě tratě měří 2,5 km. První překonává převýšení 280 metrů, na druhé spadnete o 450 výškových metrů. Třikrát do týdne je si možné dopřát i noční lyžování na 1,5kilometrové sjezdovce.

Oberregen je místem, kde je to ze všech hotelů na lanovku kousek. Navíc tu pro návštěvníky připravují speciální nabídky – dámy mají každé úterý večerní lyžování za polovinu, to samé čeká studenty ve čtvrtek.

Josef Pilař

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz