15. prosince 2012 7:00 Lidovky.cz > Cestování > Cestování na lyžích

Obereggen: lyžování a pak sklenka v indiánském týpí

Obereggen | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Obereggen | foto: Josef Pilař

Lyžařské středisko Obereggen zasazené v krásném prostředí horského masívu Latemar nabízí terény pro zdatného lyžaře i začátečníka a stalo se jedním z nejoblíbenějších v Alpách. Leží jen 20 minut od Bolzana a lyžovat tu můžete na 48 kilometrech tratí. A ty jsou krásně široké a vždy perfektně upravené. Lyžuje se tu na 37 sjezdovkách, na kterých lze najezdit 48 kilometrů.

Středisko se navíc pyšní téměř 300 slunečnými dny v roce, bohatou nabídkou zimních aktivit a hlavně krásnými západy slunce za růžolícími se horami.

ČTĚTE TAKÉ:

Oberregen je místem, které pravidelně získává ocenění za perfektně upravené sjezdovky. Vždyť první zasněžování slavné firmy TechnoAlpin se na začátku 80. let zkoušelo právě tady. Bohatý je ovšem i noční život – v après-ski stanu pod sjezdovkou s názvem Teepee to žije, vyrazit je zde možné i na noční lyžování, anebo si sjet 2,5 km dlouhé sjezdy na sáňkách. V noci je to zážitek.

První středisko se sněhovými děly

Jižní Tyrolsko proslavila jablka, krásné hory, ale také firma vyrábějící sněhová děla. Obereggen leží 20 minut jízdy od Bolzana/Bozenu, ve kterém sídlí celosvětově známý výrobce sněhových děl - firma TechnoAlpin. Spojuje je silné pouto. Zakladatelé TechnoAlpinu Walter Rieder a Georg Eisath postavili na začátku 80. let minulého století svá první sněhová děla právě v Obereggenu. Není divu, protože areálu tehdy šéfovali.

Lámali si hlavu nad ubývajícím přírodním sněhem a vymysleli jak efektivně vyrábět umělý. Založili dnes velmi úspěšnou společnost a tento jihotyrolský rezort se stal jejich prvním zákazníkem. Díky dlouholeté spolupráci se může Obereggen pochlubit skvělými sněhovými podmínkami, jaké jinde nenajdete. Perfektní sníh je nejen zárukou spokojenosti vyzařujících z tváří lyžařů, ale přináší také pravidelná ocenění za nejlépe zasněžené sjezdovky.

Kde získat informace

  • Na portálu zimního střediska:

www.obereggen.com

Obereggen se honosí zlatým oceněním v kategorii Ski Slope Management a Night Skiing, k dalším cenám patří Best Snow Generation, Best Fun & Action Program a Best Slope Rescue. Nejlépe zasněžované středisko s kvalitním sněhem od podzimu do jara proto nehledejte jinde než v Obereggenu.

Noční život

Co ještě podnikat v Oberregenu, středisku s dechberoucími výhledy na Dolomity, které slunce během dne rozehrává nejrůznějšími barvami? Vplujte do nočního života. A to rovnou v přezkáčích. Pod sjezdovkou stojí jeden z nejvyhlášenějších jihotyrolských après-ski barů Teepee. A je to zážitek dopřát si po lyžování skleničku piva v jediném indiánském týpí v Alpách.

A pak jsou tu výborné restaurace – další z důvodů, proč sem lidé rádi jezdí. Dopřát si můžete wellness (hned u sjezdovek stojí dva wellness hotely), anebo vyrazit na noční jízdu na lyžích či sáňkách. Jízdu na sáňkách si můžete dopřát buď v Oberregenu, nebo Deutschnofenu/Nova Ponente. Obě tratě měří 2,5 km. První překonává převýšení 280 metrů, na druhé spadnete o 450 výškových metrů. Třikrát do týdne je si možné dopřát i noční lyžování na 1,5kilometrové sjezdovce.

Oberregen je místem, kde je to ze všech hotelů na lanovku kousek. Navíc tu pro návštěvníky připravují speciální nabídky – dámy mají každé úterý večerní lyžování za polovinu, to samé čeká studenty ve čtvrtek.

Josef Pilař

Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?
Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?

Nikdy nelze přesně naplánovat, jak bude porod probíhat. V zahraničí už řadu let fungují porodní domy jako alternativa klasické porodnice a domácího porodu. Jaké jsou přínosy a rizika těchto zařízení?

Najdete na Lidovky.cz