Úterý 27. července 2021, svátek má Věroslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Obliba Legolandu a dalších parků mezi Čechy vzrostla

Cestování

  6:40
Zájem Čechů o zájezdy do zábavních parků v okolních zemích letos vzrostl. Nejpopulárnější jsou bavorský Legoland a Tropical Island nedaleko Berlína. Zájemce o jednodenní výlety lákají i nižší ceny zájezdů. Vyplývá to z vyjádření prodejců zájezdů.

Zadní vstupní brána pro ty, kteří se ubytovali v nedaleké Lego vesničce . foto: Martin Prachař, Lidovky.cz

Na Slevomatu prodeje zájezdů do zábavních parků v okolních zemích vzrostly letos o pětinu. Lákají zejména velké vyhlášené parky jako Legoland či Disneyland. „Velké zahraniční zábavní parky byly kdysi považovány za drahou zábavu. Dnes je to vítané zpestření víkendu nebo prázdnin, které si může dovolit snad každý,“ uvedla ředitelka portálu Marie Havlíčková.

CK Neckermann registruje největší zájem o Legoland v Německu, nejvíce přímo o vesničku - Legoland Feriendorf. „Dalším velmi oblíbeným parkem je Tropical Island nedaleko Berlína, kde zájem klientů roste v rozmezí 15-20 procent v meziročním srovnání. Menší, ale pořád nezanedbatelný zájem je i o vzdálenější parky, jako je například Europa Park, který se nachází nedaleko francouzských hranic,“ uvedla mluvčí CK Lucie Sáblíková.

Tahák Legolandu, miniatury známých evropských staveb i celých ulic, vše...

Turisté si podle údajů portálu Invia.cz většinou kupují vícedenní zájezdy, v rámci kterých absolvují více aktivit, jako je návštěva zábavního parku. Například zájem o zájezdy do Vídně oproti loňskému roku o čtvrtinu. Ten lze spojit i s návštěvou velkého zábavního parku Prátr. „Z větších zábavních parků mají cestovatelé zájem například o Dysneyland v Paříži, oblíbená jsou také filmová studia v Londýně. Návštěvu těchto míst však často plánují sami nebo ji absolvují jako jednu ze součástí poznávacího zájezdu, který zakoupili u cestovní kanceláře,“ uvedl marketingový ředitel Invia.cz Michal Tůma.

Po Disneylandu a Legolandu patří mezi další oblíbené parky rovněž italský Gardaland nebo německý Heide park. Průměrná cena zájezdu je 1700 korun a zahrnuje dopravu a vstupné. Jednodenní vstupenka na Tropical Island vyjde na 42 až 49 eur (1071 až 1249 Kč). V případě Legolandu v Bavorsku je to 35 eur (892 Kč). Park se přitom na české návštěvníky přímo zaměřuje. I letos uspořádal na státní svátek 28. září Český den, kdy byly vybrané atrakce a prohlídky nabízeny v českém jazyce.

„Není to jen zábava pro malé děti. Každý z těch parků má atrakce nebo celé sekce věnované dospělým, proto na podobné zájezdy jezdí hodně i mladí lidé či party kamarádů,“ dodala Havlíčková.

Také v Česku lze najít mnoho menších zábavních parků, které nacházejí inspiraci buď v zahraničí, nebo u nejrůznějších televizních soutěží např. Mirakulum, Duhový park a další. V příhraničí lze pak najít Dream Park u polského města Ochaby, nebo rovněž polský Inwald Park.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!