Sobota 22. ledna 2022, svátek má Slavomír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Barevná show plná hudby a tance, to je karneval v Rotterdamu

Cestování

  6:00
Volba královny, nekonečná přehlídka kostýmů, fantastické taneční kreace, hudební show a místní pochoutky. To vše nabízí letní karneval v Rotterdamu. Koná se každý rok během měsíce července a určitě stojí za návštěvu.

Volba královny je důležitou součástí karnevalu. foto: Foto: Petra Fabianová

Jedinečný karneval, který vám svým charakterem bude připomínat proslulý karneval v Rio de Janeiru, nese název Zomercarneval. V průběhu letních prázdnin tak můžete za zvuku bubnů a jiných nástrojů vidět nekonečný průvod dospělých i dětí v zajímavých kostýmech.

Celá show se odehrává přímo v ulicích Rotterdamu. Součástí jsou taneční soutěže, volba královny a také důležitá bitva bubeníků. Představí se muzikanti s bicími nástroji a trumpetisté. Ti nejlepší si každý rok odnesou finanční odměnu. V době karnevalu je město přeplněné turisty z celé Evropy, kteří si netradiční podívanou nenechají ujít. Večer pak k tanci hraje živá hudba a noc je věnována velké latinskoamerické párty.

Na rušné rotterdamské ulici předváděly děti svou naučenou show

Druhé největší město Holandska Rotterdam není typickým místem, kam by lidé jezdili za památkami. Naopak se jedná o moderní dynamické město, které se neustále rozvíjí. Historické jádro bylo zničeno za druhé světové války bombardováním, proto zde tolik tehdejších staveb člověk nenajde.


Pohlednice z cest na větší mapě

Nicméně to nesmí nikoho od cesty do Rotterdamu odradit. Jsou tu totiž i jiné věci, které stojí za návštěvu. Kromě již zmíněného karnevalu se Rotterdam může pyšnit například největším evropským přístavem, netypickou prohlídkou architektonické historie na kole nebo jedním z největších trhů v Holandsku. Fantastické panorama nabízí také věž Euromast. Rotterdam je dále známý pro své filmové a hudební festivaly.

Pohlednice z cest

Pohlednice z cest je rubrika serveru Lidovky.cz. Přinášíme v ní zajímavé postřehy a střípky z našich cest. Ukážeme vám netradiční česká i světová místa. Hlavně ta, která stojí za návštěvu!

A pochlubit se svými zážitky z cest můžete i vy. Vyberte jednu nejlepší fotografii místa, o kterém byste chtěli říci ostatním, napište k ní krátký text (maximálně 1200 znaků) a pošlete nám ji na adresu internet@lidovky.cz.

Autor:

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat