Úterý 18. ledna 2022, svátek má Vladislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Pláže Los Angeles: najdete tu i klidná místa

Cestování

  7:00
Turisty sem láká především filmový Hollywood s chodníkem hvězd, milionářská čtvrť Beverly Hills nebo centrum plné mrakodrapů. Rušné druhé největší město Spojených států má ale také svoji klidnou tvář, odvrácenou k Tichému oceánu.

Městská čtvrť Venice Beach na západě Los Angeles je známá nejen svými písečnými plážemi, ale i dřevěným chodníkem (boardwalk) a 4 km dlouhou promenádou okupovanou zábavním průmyslem. foto: Shutterstock

Autobusem k moři

Pobřežní městečko Santa Monica a zábavný park

Prohlídku pobřeží můžete zahájit v městečku Santa Monica, které je dnes propojené s Los Angeles a na jehož plážích se natáčel seriál Pobřežní hlídka. Dostanete se sem snadno autobusem 720 z centra LA, cesta vyjde na dolar a půl a trvá něco přes hodinu. Nevynechejte procházku po pěší zóně v centru, a když dorazíte kteroukoli srpnovou sobotu, můžete navštívit jazzový festival Jazz on the lawn (vstupné je zdarma).

Tady končí šestašedesátka

Slavná silnice

Více než zábavní park s obřím ruským kolem přitahuje turisty slavná silnice "Route 66", která končí právě v Santa Monice. Spisovatel John Steinbeck ji trefně přezdíval Matka cest. Je v provozu od dvacátých let minulého století a propojuje východní a západní pobřeží Spojených států. Jejích téměř 4000 kilometrů nahradilo změť nepřehledných cest a dlouhou dobu byla nejvýznamnější dopravní tepnou v USA. Dnes se rozpadající silnici snaží zachránit nadšenci.

Americké Benátky

Městská čtvrť Venice Beach na západě Los Angeles je známá nejen svými písečnými plážemi, ale i dřevěným chodníkem (boardwalk) a 4 km dlouhou promenádou okupovanou zábavním průmyslem.

Pro návštěvu dalších pláží se ideálně hodí jízdní kolo. Široká asfaltová cyklostezka se vine pískem podél pobřeží a půjčoven je na místě hned několik (den vás vyjde na 20–25 USD). Za návštěvu stojí asi tři 3 kilometry vzdálené městečko, které založil před více než sto lety průmyslník Abbot Kinney. Jmenuje se Venice – Kinney si vzal za vzor právě italské Benátky, takže nechybí ani obdoba vodních kanálů. Dnes je městečko hlavně kulturním centrem, které oživují pouliční umělci.

Projděte se po molu

Manhattan Beach

V plážové vyjížďce můžete pokračovat směrem na přístaviště Del Rey, pak minete losangeleské letiště, až dorazíte do Manhattan Beach. Poklidnému pobřežnímu městečku – odkud je ovšem do Los Angeles co by kamenem dohodil, takže se cenami bydlení řadí mezi nejdražší přímořská města Spojených států – dominuje téměř tři sta metrů dlouhé molo. Navštívit tu můžete i malé mořské akvárium.

Autor:

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nečekaný příbuzenský vztah. Vévodkyně Kate a Meghan pojí krev Přemyslovců

Premium Učebnice mluví jasně. Přemyslovci vymřeli po meči v roce 1306, kdy byl mladičký král Václav III. zákeřně zavražděn...

Češi investují do kryptoměn ve velkém. Stát řeší, jak je přinutit přiznat zisky

Premium Ještě nedávno byly virtuální měny jako bitcoin investicí především pro lidi, kteří chtěli experimentovat a nebáli se...