Pláže Los Angeles: najdete tu i klidná místa

Městská čtvrť Venice Beach na západě Los Angeles je známá nejen svými písečnými plážemi, ale i dřevěným chodníkem (boardwalk) a 4 km dlouhou promenádou okupovanou zábavním průmyslem.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Městská čtvrť Venice Beach na západě Los Angeles je známá nejen svými písečnými plážemi, ale i dřevěným chodníkem (boardwalk) a 4 km dlouhou promenádou okupovanou zábavním průmyslem. | foto: Shutterstock

Turisty sem láká především filmový Hollywood s chodníkem hvězd, milionářská čtvrť Beverly Hills nebo centrum plné mrakodrapů. Rušné druhé největší město Spojených států má ale také svoji klidnou tvář, odvrácenou k Tichému oceánu.

Autobusem k moři

Pobřežní městečko Santa Monica a zábavný park

Prohlídku pobřeží můžete zahájit v městečku Santa Monica, které je dnes propojené s Los Angeles a na jehož plážích se natáčel seriál Pobřežní hlídka. Dostanete se sem snadno autobusem 720 z centra LA, cesta vyjde na dolar a půl a trvá něco přes hodinu. Nevynechejte procházku po pěší zóně v centru, a když dorazíte kteroukoli srpnovou sobotu, můžete navštívit jazzový festival Jazz on the lawn (vstupné je zdarma).

Tady končí šestašedesátka

Slavná silnice

Více než zábavní park s obřím ruským kolem přitahuje turisty slavná silnice "Route 66", která končí právě v Santa Monice. Spisovatel John Steinbeck ji trefně přezdíval Matka cest. Je v provozu od dvacátých let minulého století a propojuje východní a západní pobřeží Spojených států. Jejích téměř 4000 kilometrů nahradilo změť nepřehledných cest a dlouhou dobu byla nejvýznamnější dopravní tepnou v USA. Dnes se rozpadající silnici snaží zachránit nadšenci.

Americké Benátky

Městská čtvrť Venice Beach na západě Los Angeles je známá nejen svými písečnými plážemi, ale i dřevěným chodníkem (boardwalk) a 4 km dlouhou promenádou okupovanou zábavním průmyslem.

Pro návštěvu dalších pláží se ideálně hodí jízdní kolo. Široká asfaltová cyklostezka se vine pískem podél pobřeží a půjčoven je na místě hned několik (den vás vyjde na 20–25 USD). Za návštěvu stojí asi tři 3 kilometry vzdálené městečko, které založil před více než sto lety průmyslník Abbot Kinney. Jmenuje se Venice – Kinney si vzal za vzor právě italské Benátky, takže nechybí ani obdoba vodních kanálů. Dnes je městečko hlavně kulturním centrem, které oživují pouliční umělci.

Projděte se po molu

Manhattan Beach

V plážové vyjížďce můžete pokračovat směrem na přístaviště Del Rey, pak minete losangeleské letiště, až dorazíte do Manhattan Beach. Poklidnému pobřežnímu městečku – odkud je ovšem do Los Angeles co by kamenem dohodil, takže se cenami bydlení řadí mezi nejdražší přímořská města Spojených států – dominuje téměř tři sta metrů dlouhé molo. Navštívit tu můžete i malé mořské akvárium.

Najdete na Lidovky.cz