Pondělí 27. ledna 2020svátek má Ingrid 3 °C zataženo Předplatné LN

Diskuse k článku

Po stopách UNESCO: Afriko, utři si slzy. Zamyšlení po cestě Libérií

Tato úvaha obecně postihuje Afriku jako takovou v kontextu s válkami, konflikty a zvěrstvy, které přesahují všechny myslitelné představy každého z nás. Musel jsem, byli jsme v dalších dvou zemích, které si své temné období prožily poměrně nedávno. Chtěli jsme vědět, zda se země vybičovala k lepším zítřkům. A přestože to žádné pěkné čtení nebude, jsme si jisti, že její čas brzy přijde. Země se za 172 let nikam výrazně neposunula. Ano, války, konflikty a masakry se děly ještě nedávno, ano neměli dost času, ano nemůžeme od nich chtít tak rychlou revitalizaci duše, přírody, svědomí a moderního pokroku, o který všichni velmi stojí. Jde to pomalu.  

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Novák 26.6.2019 7:06

Africe je třeba pomáhat. EU tedy pošle africkým státům poctivé € a 90 % z pomoci se rozmělní na nákup AK47 a jiných zbraní , no a za zbytek si vládci pořídí nutné mercedesy. Pokud se nějakou účetní chybou stane, že zbude 1 % z pomoci, samozvaný vládce otevře mezi horami odpadků nějakou školu, za kterou mu jsou černí domorodci vděční a dožadují se dalších peněz z EU, které jim běloši za své kolonie prý dluží.

Co na tom, že je kolonialisté naučili číst a psát, že jim postavili fabriky, zefektivnili zemědělství, ale vykořisťovali je tak, že černoši považovali za nutné bílé obyvatele vyhnat a vládnout si sami. Vyrojily se tisíce černým diktátorů od vesnice až po stát, kteří neumí evropskou, asijskou či americkou ekonomiku, takže i ty nejbohatší státy nebývale zchudly a tak po bývalých kolonistech chtějí, aby jim zaplatili infrastrukturu, kterou si sami zničili.

V. Novák 26.6.2019 7:07

A EU platí pod hrozbou hromadné migrace Afričanů do Evropy. Takže EU platí. Proč ale platíme my, Slováci, Maďaři, ale i jiné evropské země, které nikdy neměly s kolonizací nic společného?

O. Ondřej 26.6.2019 14:15

Mám pocit, že v době kolonií se afričané měli nejlépe. Jak dlouho se budou ještě afričané vymlouvat na kolonie, které končily před 50 - 70 lety? Ještě 200 nebo kolik let budou svalovat svoji lenost, neschopnost, korupci na nás?


Premium

Velký test palubních kamer: některé umí i ochránit před nehodou

Velký test on-board kamer | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Porovnali jsme šestnáct oblíbených autokamer podle kvality záznamu, parametrů a funkcí, které nabízí. Cenové rozpětí...

Premium

Léčil jsem lidi homeopatií. Pak jsem zjistil, že funguje jinak, než mi říkali

Profesor Edzard Ernst, odborník na testování účinnosti alternativní medicíny,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Homeopatie je přes dvě stě let stará medicína. Znamená to, že patří do starého železa, nebo má stále co nabídnout?...

Premium

Do dvou let se ukáže neudržitelnost elektroaut, říká bývalý šéf Škoda Auto

Vratislav Kulhánek v lednu 2020 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Vadili jsme hlavně značce Volkswagen, když jsme postavili Octavii proti Golfu, říká v rozhovoru pro LN Vratislav...