Pátek 24. ledna 2020svátek má Milena -4 °C oblačno Předplatné LN

Diskuse k článku

Po stopách UNESCO: Afriko, utři si slzy. Zamyšlení po cestě Libérií

Tato úvaha obecně postihuje Afriku jako takovou v kontextu s válkami, konflikty a zvěrstvy, které přesahují všechny myslitelné představy každého z nás. Musel jsem, byli jsme v dalších dvou zemích, které si své temné období prožily poměrně nedávno. Chtěli jsme vědět, zda se země vybičovala k lepším zítřkům. A přestože to žádné pěkné čtení nebude, jsme si jisti, že její čas brzy přijde. Země se za 172 let nikam výrazně neposunula. Ano, války, konflikty a masakry se děly ještě nedávno, ano neměli dost času, ano nemůžeme od nich chtít tak rychlou revitalizaci duše, přírody, svědomí a moderního pokroku, o který všichni velmi stojí. Jde to pomalu.  

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Novák 26.6.2019 7:06

Africe je třeba pomáhat. EU tedy pošle africkým státům poctivé € a 90 % z pomoci se rozmělní na nákup AK47 a jiných zbraní , no a za zbytek si vládci pořídí nutné mercedesy. Pokud se nějakou účetní chybou stane, že zbude 1 % z pomoci, samozvaný vládce otevře mezi horami odpadků nějakou školu, za kterou mu jsou černí domorodci vděční a dožadují se dalších peněz z EU, které jim běloši za své kolonie prý dluží.

Co na tom, že je kolonialisté naučili číst a psát, že jim postavili fabriky, zefektivnili zemědělství, ale vykořisťovali je tak, že černoši považovali za nutné bílé obyvatele vyhnat a vládnout si sami. Vyrojily se tisíce černým diktátorů od vesnice až po stát, kteří neumí evropskou, asijskou či americkou ekonomiku, takže i ty nejbohatší státy nebývale zchudly a tak po bývalých kolonistech chtějí, aby jim zaplatili infrastrukturu, kterou si sami zničili.

V. Novák 26.6.2019 7:07

A EU platí pod hrozbou hromadné migrace Afričanů do Evropy. Takže EU platí. Proč ale platíme my, Slováci, Maďaři, ale i jiné evropské země, které nikdy neměly s kolonizací nic společného?

O. Ondřej 26.6.2019 14:15

Mám pocit, že v době kolonií se afričané měli nejlépe. Jak dlouho se budou ještě afričané vymlouvat na kolonie, které končily před 50 - 70 lety? Ještě 200 nebo kolik let budou svalovat svoji lenost, neschopnost, korupci na nás?


Premium

Do dvou let se ukáže neudržitelnost elektroaut, říká bývalý šéf Škoda Auto

Vratislav Kulhánek v lednu 2020 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Vadili jsme hlavně značce Volkswagen, když jsme postavili Octavii proti Golfu, říká v rozhovoru pro LN Vratislav...

Premium

Elitní trenér o zákulisí MMA, drogách, penězích i zženštilé společnosti

André Reinders | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Pod jeho vedením vyrostl český šampion Martínek, o něhož projevila zájem slavná organizace UFC. Pro boj v kleci...

Premium

Proč vyhraje vodík. Vynálezce Tůma má o budoucnosti automobilů jasno

Popularizátor vědy, novinář a pedagog Jan Tůma vynalezl v 60. letech výukový... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Už před dvaceti lety se projel vodíkovým autem, kterým chtějí Japonci na letošní olympiádě v Tokiu propagovat...