26. října 2011 7:00 Lidovky.cz > Cestování > Cestování 5 nej tipů

Pod vodou i ve vzduchu. 10 nejbizarnějších restaurací

Dinner in The Sky. Nejpodivnější restaurace v Bruselu.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dinner in The Sky. Nejpodivnější restaurace v Bruselu. |

Usrkávání latté v koruně stromu, pojídání mořských živočichů na dně oceánu, či večeře na hřbitově. Kulinářský zážitek si můžete dopřát ledaskde. Následující řádky jsou určeny nejen pro milovníky cizokrajných kuchyní, ale především neobvyklých interiérů a v neposlední řadě cestovatelům.

Ithaa


Exkluzívní restaurace Ithaa znamená v překladu perla. Trefný název podniku, který je zcela pod vodou a hosté mohou skrze průhlednou akrylovou bublinu pozorovat život v oceánu. Restauraci najdete na Maledivách, ale spěchejte, stavba má omezenou životnost a do 20 let ji zalije voda.  

Moderní toaleta


Ne, to není vtip, v Tajpeji lidé čekají frontu před záchodovými mísami, ne aby vykonali potřebu, ale aby se dobře najedli. V Moderní toaletě se jídla podávají v mini-WC mísách, místo ubrousků slouží toaletní papír a nápoje obsluha čepuje z kohoutků nad umyvadlem. Nicméně jídlo je mimořádně lahodné, protože interiér sám o sobě příliš apetitu nevzbuzuje.

Večeře v nebi


Na rozdíl od většiny restaurací v Bruselu Večeře v nebi neláká na své pohodlí, ale na pořádný adrenalin. Do stopadesátimetrové výšky vás i s obsluhou vyzdvihne jeřáb. Speciální plošina umožňuje stravování až 22 lidí najednou. Zvolit si ale můžete i intimní, i když poněkud exponovanou, večeři ve dvou. Bez ohledu na velikost párty, je na hostech, kterou část města chtějí vidět z ptačí perspektivy.

The Clinic


Někteří lidé létají do Singapuru jen aby si prohlédli Kliniku. Extravagantní restauraci, která slouží zároveň jako klub a věrně kopíruje nemocnici. Na operačním sále roznášejí sestřičky hostům usazeným v kolečkových křeslech koktejly ve zkumavkách, zatímco v nemocničním pokoji jiní v pohodlí postele srkají drinky z kapaček. Návštěvu podniku nedoporučujeme pokud trpíte fóbií z jehly a není vyloučeno, že někteří návštěvníci skončí na skutečné klinice. 

Cabbages and Condoms


"Naše jídlo nezpůsobuje těhotenství", hlavní motto řetězce s originálním názvem Zelí a kondomy v Thajsku. Možná se divíte, ale k propagaci antikoncepce tu slouží i restaurace. Nemusíte se ale bát, tamní kuchyně je vyhlášená, i když namísto aperitivu dostanete prezervativ. 

New Lucky Restaurant

Muslimové v indickém Ahmedábádu věří, že sdílení pokrmu s mrtvým přináší štěstí. Na základě tohoto zvyku vznikla uprostřed starého hřbitova poněkud morbidní restaurace. Nikdo už přesně neví, kdo je tam pohřben, náhrobky ale zdobí čerstvé květiny a během jídla je zakázaná hlasitá konverzace. Vzhledem k věhlasu netypického podniku lze soudit, že na pověře něco bude. New Lucky Restaurant funguje už od padesátých let minulého století!

Dark Restaurant

Dark Restaurant

Tma. Hlavní tahák pekingské Dark Restaurant, podniku ve kterém vám zakáží dokonce používat i mobilní telefon, protože světlo z displeje by  rušilo ostatní strávníky. Jídlo tu totiž v naprosté tmě servírují číšníci s brýlemi s nočním režimem vidění a úkolem hostů je hádat, co vlastně jedí. Zatímco uhodnutí pokrmu bude zlatým hřebem večera, cesta na toalety může být ošidná.

Mars 2112


Přímo uprostřed městské džungle New Yorku jsou dveře do jiného světa. Alespoň takovým dojmem působí první minuty strávené v nové rodinné restauraci Mars 2112. Pobýt můžete s intergalaktickým davem u baru či se v pohodlném křesle začíst do deníku MARS TODAY. Podnik nabízí menu s tematikou Marsu hlavně pro děti, ale na své si přijdou i dospělí.

Treehouse


Pro labužníky a zároveň milovníky přírody je Treehouse na Kostarice učiněným rájem. Restaurace a kavárna postavená uprostřed spletitých větví fíkovníku vysoko nad zemí nabízí i wi-fi připojení. Připravte na to nejlepší z obou světů: surfování na internetu v koruně stromu. Žádný konflikt mezi člověkem a přírodou se nekoná. Tedy, až na komáry.

Hot Chicka-Latte

Seattle vyhlášený svými kavárnami na každém rohu, přivedl jednoho z tamních podnikatelů na myšlenku spojit dva z největších taháků Ameriky. Kofeinu a spoře oděných žen. V Hot Chicka-Latte vám kávu podle přání připraví místní krásky v sexy kostýmech. 

jvJana Vrubelová

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?
Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích prodávají dětská líčidla. V Česku už dokonce najdete i specializované salony, kde dětem udělají manikúru nebo pedikúru. Jak vysvětlit dnešním dětem, že na líčení mají dost času?

Najdete na Lidovky.cz