Úterý 27. července 2021, svátek má Věroslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Deset nejkrásnějších ostrovů v Evropě, které musíte vidět

Cestování

  7:00
Chcete strávit dovolenou na jednom z krásných evropských ostrovů? Ve výběru renomovaného cestovatelského serveru tripadvisor.com se objevují především řecké a skotské ostrovy. Které z nich stojí za to navštívit? Podívejte se.

Mainland je největším ostrovem Orknejí foto: Shutterstock

Santorini (Řecko)
Santorini je zbytkem velkého sopečného ostrova Théra, jenž byl rozmetán mohutným výbuchem, po němž z ostrova zůstaly jen obvodové části. Šlo patrně o jeden z nejsilnějších sopečných výbuchů známých člověku, který svou silou mnohonásobně převýšil výbuch sopky Krakatoa v roce 1883.

Kafalonia je největší ostrov v Jónském moři

Kefalonia (Řecko)
Ostrov Kafalonia je největší z ostrovů v Jónském moři a najdete na ní nádherné písčité pláže. Turisty je velmi vyhledávaná i pro nádhernou přírodu.

Capri (Itálie)
Ostrov Capri leží v Neapolském zálivu. Z Neapole se na ostrov dostanete lodními linkami, které jezdí pravidelně. Ze Sorreta se na ostrov dostanete také vznášedly.

Naxos (Řecko)
Jeden z nejkrásnějších ostrovů souostroví Kyklandy. V poslední době jezdí na ostrov čím dál tím více turistů, kteří oceňují písečné pláže i zelená údolí. Naxos je také plný antických památek a tak si zde na své přijdou i milovníci historie.

Řecký ostrov Naxos je nejkrásnější ostrov souostroví Kyklady

Mainland (Velká Británie/Skotsko)
Orknejské ostrovy tvoří více než sedmdesát ostrovů, zhruba dvacet z nich je neobydlených. Ostrov Mainland se skládá ze čtyř částí, rozdělen je zeměpisně na východní, severní, jižní a západní část. Nejzajímavější částí ostrova je severní části, kde převažují močály a pobřežní útesy.

Gozo (Malta)
Největší z maltských ostrovů Gozo leží od Malty zhruba pět kilometrů. Na ostrově žije asi 30 tisíc obyvatel, kteří se živím především chovem ovcí a výrobou vlajky. Podle řeckých pověstí by měl být ostrov místem, kde prožil Odysseus několik let života.

Zakynthos

Zakynthos (Řecko)
Třetí největší ostrov v Jónském moři je zajímavý především proto, že zde žije a snáší vejce mořská želva Caretta-Caretta. Mezi další turistické atrakce také patří vraky lodí na pobřeží a pláže s průzračně modrou vodou.

Jersey (Velká Británie)
Ostrov Jersey leží v průlivu mezi Francií a Velkou Británií. Ačkoli má vlastní měnu, zákony a parlament, náleží britskému území. Je největším z Normanských ostrovů.

Ostrov Skye je je největší a nejsevernější ostrov souostroví Vnitřní Hebridy ve Skotsku

Skye (Velká Británie - Skotsko)
Nádherný ostrov Skye, který návštěvníky uchvátí divokou přírodou, památkami a horami. Na jeho území také žije množství chráněných živočichů. Na pobřeží ostrova můžete spatřit třeba tuleně.

Fuerteventura (Španělsko)
Ostrov, který leží v Atlanském oceánu a od Afriky je vzdálený pouze sto kilometrů, je druhým největším ostrovem Kanárském souostroví. Fuerteventura má z ostrovů nejdelší pobřeží s nádhernými plážemi.

Autor: