Neděle 3. prosince 2023, svátek má Svatoslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Líbánky pod zemí a dovolená v ledu. 10 bizarních hotelů

Cestování

  7:00
Hotel s vodopádem, v letadle nebo pod zemí. Dovolenou nemusíte strávit v běžném hotelu poblíž pláže, zkuste si vybrat neobvyklé ubytovaní. Server Lidovky.cz vybral deset nejzajímavějších hotelů po celém světě.

Sen každého kluka. Postel z auta foto: www.v8hotel.deReprofoto

Ledový hotel (Laponsko)
V hotelu, kde vnitřní teplota nepřesahuje -5°C, se mohou ubytovat jen otužilci. Hotel ve švédském Laponsku poblíž řeky Torne je postavený z deseti tisíc tun ledu a dalších třicet tisíc tun sněhu stavitelé využívají k vybudování kina a baru, ve kterém můžete pít vodku stylově - z ledových skleniček.

Ledový hotel ve Švédsku

Costa Verde (Kostarika)
Hotel, který vypadá jako ze seriálu Ztraceni nebo katastrofických filmů. Těžko byste někoho nalákali, aby strávil noc v letadle. Trochu jiné to ale je, když je takové letadlo postavené na patnáct metrů vysokém piedestalu a nachází se na okraji národního parku. Interiér působí opravdu luxusně. Dvoupokojový apartmán s balkonem je ideální místem, kde strávit romantické líbánky.

Hotel v letadle

Hüttenpalast (Německo)
Spíše než jako v hotelu to v bývalé továrně na vysavače vypadá jako v designovém letním kempu. Místo pokojů jsou v hale karavany a dřevěné chatky. Atmosféru skvěle doplňuje březový hájek. Každá chatka a karavan jsou vybavené retro doplňky, nechybí ale ani velmi současné designové osvětlení. Součástí zařízení je i kempinkový stolek a židličky. Odpočívat je možné v zimní zahradě s houpačkou.

Hüttenpalast v Berlíně

Juvet (Norsko)
Unikátní hotel v nádherné norské přírodě. Hotel Juvett se nachází v soutěsce Gudbrandsjuveta. Ačkoli Juvett vypadá spíše jako několik dřevěných krabic schovaných v lese, patří k architektonickým skvostům. Každá „krabice“ je jiná, společnou mají pouze skleněnou stěnu, která hostům nabízí úplné splynutí s okolní přírodou.

Hotel uprostřed norské přírody

Sala Silvermine (Švédsko)
Pokud trpíte klaustrofobií, tenhle zážitek si nechte ujít. Zhruba 120 kilometrů od Stockholmu najdete hotel s restaurací, který se nachází nejhlouběji pod zemí. Komplex z nejlépe zachovalých podzemních lomů Sala Silvermine leží kousek od města Sala. Chodby jsou chladné, vlhké a tmavé, ale ložnice se zahřeje na příjemných osmnáct stupňů a vyzdobena je stylově stříbrnými svícny a koženými židlemi. V místnosti z kamenných stěn je ještě samozřejmě postel, to už je ale vše.

Nejhlouběji postavený hotel Sala Silvermine

Magický hotel (Chile)
Hora nebo sopka? V přírodní rezervaci Huilo Huilo v Los Rios se nachází velice nevšední hotel. Při pohledu na něj vás napadne, jestli je to hora nebo sopka a co to vlastně z vrcholu té prapodivné věci vytéká. Ano, díváte se na hotel s vodopádem. Voda, která stéká a hučí v blízkosti oken, zaručuje, že si hosté budou připadat jako by spali v divoké přírodě. Pokojů je v hotelu pouze devět a každý z nich je pojmenován po jiném ptačím druhu.

Magický hotel v Chile

 
Poseidon Undersea Resort  (Fidži)
Jedinečný zážitek. Spát v hotelu z jehož oken se dá pozorovat podmořský svět zní až neskutečně. Na Fidži ale takový malý zázrak mají. Podmořský hotelový komplex má 24 kajut a z každé je vidět na korály, které jsou všude kolem. Hotel se nachází pod vodou zhruba deset metrů a kromě ubytovaní je pod vodou také několik restaurací a obchod s potápěčským vybavením. Ovšem tato exotická dovolená se prodraží, za týdenní pobyt zaplatíte něco kolem půl milionu korun.

Poseidon Undersea Resort

V8 Hotel (Německo)
Automobiloví nadšenci nemohou spát v Německu nikde jinde než v hotelu V8. Všechny pokoje jsou vyzdobené stylovými automobily, které slouží jako postele, interiér navíc zkrášlují motocyklové motivy.

Sen každého kluka. Postel z auta

Solný hotel (Bolívie)
Nezapomenutelným zážitkem se jistě stane ubytování v hotelu, který je celý (včetně interiéru) ze soli. Na každém jiném místě by věta: "neolizujte stěny" působila divně, tady je však zcela na místě. Unikátní hotel není nijak velký. Na výběr máte z patnácti pokojů. Hotel navíc obklopují solná jezera, která jsou samo o sobě zážitkem.

Solný hotel v Bolívii

Neemrana Fort Palace (Indie)
Ruiny paláce, který si v roce 1964 nechal postavit Neemrana Fort dlouhou dobu chátraly. Poté, co Indie získala nezávislost, se palácový komplex opravil a vznikl tak jeden z nejkrásnějších hotelů v blízkosti indického hlavního města Dillí. V komplexu sedmi palácových křídel postavených ve dvanácti kaskádách si budete připadat jako sultáni.

Neemrana Fort Palace
Autor: