Sobota 10. června 2023, svátek má Gita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Pohádkové pláže, kokosy a želvy na cestě. To jsou Seychelské ostrovy

Cestování

  6:21
Seychelská republika je dlouhodobě považovaná za jednu z nejluxusnějších destinací, kde je možné dopřát si exotickou dovolenou na vysoké úrovni. Přesto k tomu, abyste mohli Seychely poznat a zamilovat si je na vlastní pěst, nepotřebujete mít statisíce korun na vašem bankovním účtu. Stačí, když slevíte ze svých romantických představ o pobytu v luxusních resortech a Seychely se vám nabídnou v plné své kráse.

Cenově dostupná ubytování v jednoduchých apartmánech, pověst bezpečné země i stále přístupnější ceny letenek tak dělají ze Seychel pro následující roky jednu z nejzajímavějších exotických destinací především pro nás, nezávislé cestovatele.

Unikátní mořské kokosy loupí na Seychelských ostrovech pytláci

Nejjednodušší varianta, jak poznáte různorodost Seychel, je naplánovat si vaši nezávislou dovolenou na třech hlavních obydlených ostrovech, které spojuje pravidelná trajektová doprava a které jsou každý něčím unikátní. Nechte se mnou v příštích řádcích inspirovat, jaká místa na ostrovech Mahé, Praslin a La Digue nevynechat.

Mahé

Ostrov Mahé, na který s největší pravděpodobností přiletíte a na kterém najdeme i hlavní město Victoria. Společně s nedalekým oblíbeným turistickým cílem okolo pláže Beau Vallon představuje tahle oblast nejživější místo na Seychelách. Každou středu se na promenádě konají gurmánské hody a rozhodně byste si neměli nechat ujít některou z mnohých kreolských specialit, které zde ochutnáte za zlomek ceny oproti restauracím.

Ostrov Mahé

Pokud dáváte přednost klidnějším místům, ubytujte se, stejně jako my, v oblasti Baie Lazare na jihozápadě ostrova, které se pyšní nejenom luxusními resorty, ale i veřejným přístupem k nejhezčím plážím na Mahé. Pro deštivé dny si nechte schovanou návštěvu čajové továrny a dopřejte si i ochutnávku místního Takamaka rumu.

Seychely
Ostrov La Digue

Byla by ale škoda trávit celý váš pobyt jen na hlavním ostrově Mahé. Chyťte si letadlo, nebo si zamluvte pravidelný trajekt a vypravte se na nedaleký ostrov Praslin, který je mnohými cestovateli neprávem zavrhován. Místní letiště je navíc oblíbené mezi spottery fotící si přistávající letadla těsně nad pláží. Největším lákadlem jsou zde však národní parky, kde budete obdivovat unikátní palmy Coco de Mer, jejichž kokosy jsou jedním z hlavních symbolů Seychel. My dali přednost nově otevřenému parku Fond Ferdinand. Kromě naučné procházky se soukromým průvodcem na nás z vrcholu čekal i úchvatný výhled na nedaleké ostrovy a do okolní zeleně. Než ostrov Praslin opustíte, naplánujte si odpočinek na nejhezčí pláži ostrova. Za mě je to Anse Georgette, přístupná z resortu Constance Lemuria, kam není problém domluvit si dopředu jednodenní vstup.

O autorce

Petra Švehlová Stowasserová cestuje po celém světě a své zážitky sdílí se čtenáři na svém facebookovém profilu a blogu dovolenkarka.cz.

Ostrov Mahé

Aby byl váš dojem z dovolené na Seychelách kompletní, měli byste poznat i rajský ostrov La Digue, jehož pláže zdobí katalogy nejedné cestovní kanceláře. Dopravíte se sem pohodlně trajektem a hned u přístavu si nezapomeňte půjčit jízdní kola. Jako hlavní dopravní prostředek na ostrově se vám budou hodit po celou dobu vašeho pobytu. Po cestě si dávejte pozor na želvy, které tu mají samozřejmě přednost. A kam si zde naplánovat výlety? Návštěva L’Union Estate parku s jednou z nejvíce fotografovaných pláží světa, Anse Source d’Argent, je doslova povinností.

Při cestě na pláž budete projíždět vanilkovou plantáží a opomenout nesmíte možnost krmení místních želv. Vynechat byste neměli ani jednodenní pobřežní trek přes tři pohádkové pláže. K první z nich, Grand Anse, dorazíte na kole a odsud již pokračujete pěšky místní džunglí přes Petite Anse až k poslední pláži, Anse Cocos. Po cestě si dopřejte osvěžení v podobě čerstvého kokosu, a pokud budete mít štěstí, natrefíte i na zralé banány k posilnění.

Zobrazit celou fotogalerii

Prohlédněte si pohodlně všechny fotografie

Autor: