10. září 2012 7:00 Lidovky.cz > Cestování > Cestování 5 nej tipů

Odkud přehlédnete celou Tanzanii

 Pohled z vyhlídky Irente View Point v tanzánii. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pohled z vyhlídky Irente View Point v tanzánii. | foto: Petr JakubecČTK

Knižní průvodce sliboval nezapomenutelný výhled na masajskou step z výšky kolem tisíce metrů, procházku malebnou horskou krajinou a božský klid. S výjimkou posledně jmenovaného nelhal.

Řeč je o vyhlídce Irente View Point, která se nachází na strmých svazích tanzanských Usambara Mountains. Jako výchozí bod většině návštěvníků slouží vesnička Lushoto, odkud je možné k vyhlídce dojít za necelé dvě hodiny.

Cestou potkávám celé šiky místních obyvatel, kteří korzují směrem do Lushota na trh, nebo se vracejí zpět domů. Hlasitě mě zdraví, případně něco volají ve svahilštině. Na cestě občas leží mrtvý chameleon.


Pohlednice z cest na větší mapě

Kousek před vyhlídkou stojí špinavá vesnice. Zastavují mě děti a nabízejí mi utrženou květinu. Když si ji vezmu, natahují ruce. Některé z nich ani nic nenabízejí a rovnou volají „Give me money!“

Za posledním stavením se stezka prudce svažuje a mizí v hustém houští. Mezi větvemi se postupně odkrývá mohutný skalní masiv a následně dech beroucí výhled na celou Tanzanii.

Pohlednice z cest

Pohlednice z cest je nová prázdninová rubrika serveru Lidovky.cz. Přes léto vám budeme přinášet zajímavé postřehy a střípky z našich cest. Ukážeme vám netradiční česká i světová místa. Hlavně ta, která stojí za návštěvu!

A pochlubit se svými zážitky z cest můžete i vy. Vyberte jednu nejlepší fotografii místa, o kterém byste chtěli říci ostatním, napište k ní krátký text (maximálně 1200 znaků) a pošlete nám ji na adresu internet@lidovky.cz

Příspěvky budeme postupně zveřejňovat.

Petr Jakubec