Pátek 31. března 2023, svátek má Kvido
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Za divokými klokany a uřvanými papoušky

Cestování

  16:00
Pokud máte po cestě po jihovýchodním cípu Austrálie ve státě Victoria pár dní nazbyt, neváhejte a vyražte do pohoří Grampians. Třeba tu také zahlédnete nebojácného jelena přímo před okny hostelu, divoké klokany doprovázející výletníky po cestě nebo uřvané bílé papoušky, které u nás zavíráme do klecí.

Pohoří Grampians a jezero Bellfield v jihovýchodní Austrálii. foto: Milada Filipová

Do střediska Halls Gap se můžete dopravit autobusem jezdí dvakrát do týdne z města Ararat (cca 2 hodiny vlakem z Melbourne). Nabízí se hned několik možných výletů na nevysoké okolní skalnaté vrcholky. Na ten nejsnáze dostupný (Chatauqua Peak) se raději vydejte ve dvou. Před cílovou vyhlídkou si totiž trochu zašplháte a mírné popostrčení do zadních partií vám třeba přijde k duhu, zvlášť když vás k tomu budou povzbuzovat okolní turisté. Na Pinnacle si dávejte pozor na hladového havrana, aby vám náhodou nevykoukal svačinu. Cestou po zdejším lese můžete zblízka obdivovat ohořelou kůru stromů nebo červenozelené neřvoucí papoušky.

Divocí klokani.

Jezero Bellfield v Austrálii.

K jezeru Bellfield, které můžete spatřit při výletech ze všech možných úhlů, se ovšem raději nevydávejte. Cesta vede po silnici a jezero vzniklé po těžbě je dost ošklivé. Pokud si ovšem zkrátíte cestu přes vykácenou louku, zahlédnete divoké pasoucí se klokany.

Pohlednice z cest

Pohlednice z cest je nová prázdninová rubrika serveru Lidovky.cz. Přes léto vám budeme přinášet zajímavé postřehy a střípky z našich cest. Ukážeme vám netradiční česká i světová místa. Hlavně ta, která stojí za návštěvu!

A pochlubit se svými zážitky z cest můžete i vy. Vyberte jednu nejlepší fotografii místa, o kterém byste chtěli říci ostatním, napište k ní krátký text (maximálně 1200 znaků) a pošlete nám ji na adresu internet@lidovky.cz

Příspěvky budeme postupně zveřejňovat.

Autor:

SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné poukazy od Astratexu
SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné poukazy od Astratexu

Zapojite se do soutěže o 3 hodnotné vouchery a vybrte si správné spodní prádlo, které vám bude dělat radost. Jak na to?