Čtvrtek 23. března 2023, svátek má Ivona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Před turistickou sezonou pojede znojemský Vinobus v dubnu zdarma

Cestování

  6:00
Znojmo - Ještě před startem hlavní turistické sezony v květnu vyrazí Vinobus VOC Znojmo na svou trasu po vinicích a vinařstvích poslední dva dubnové víkendy. Na rozdíl od hlavní turistické sezony pojede zdarma a cílem spolku VOC (vína originální certifikace) Znojmo je, aby do něj nastoupili nikoliv turisté, ale místní. Podle ředitele Znojemské Besedy Františka Koudely ani mnozí lidé ze Znojma a okolí leckterá zákoutí neznají, uvedl v tiskové zprávě.
Vinice(ilustrační snímek)

Vinice(ilustrační snímek) foto: Lidové noviny

Jízdní řád v obě soboty i neděle bude stejný jako v loňské sezoně, letos vyjede Vinobus do třetí sezony. Pojede třikrát denně s odjezdem z Masarykova náměstí ve Znojmě v 10:00, 13:00 a 16:30.

„Z organizačních důvodů bude možné vystoupit a nastoupit pouze na tomto místě. Nejsme schopni garantovat opětovný nástup a jelikož nebude možné místo rezervovat, nedokážeme odhadnout, kolik dorazí lidí,“ uvedl Koudela.

Vinobus má 13 zastávek, na nichž vždy 15 minut počká, aby lidé mohli ochutnávat víno, degustaci je však nutné si zvlášť zaplatit. Během cesty ujede Vinobus 56 kilometrů a na 13 zastávkách je možné ochutnat víno 19 vinařství. Letos se počet vzorků certifikovaných vín rozrostl o dalších 44.

Letos spolek VOC Znojmo slaví desáté výročí, Festival vína VOC Znojmo se uskuteční 8. května. Pomáhá k propagaci místním vinařům, kteří při splnění podmínek mohou získat pro své vzorky právě označení VOC Znojmo. Vzhledem k výročí se spolek rozhodl, že uvolní do prodeje archivní vína s certifikací, od každého vzorku dvě. Na trhu už nejsou volně k dostání, výtěžek získá Dětské centrum Znojmo.

Autor:

Mohlo by vás zajímat