Pátek 7. října 2022, svátek má Justýna
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Přežijte vedra u vody. Tipy na nejlepší pískovny u Prahy

Cestování

  13:26
PRAHA - Jak nejlépe zvládnout vysoké teploty posledních dnů? Jedno řešení se přímo nabízí: vyražte k vodě. Pokud se vám nechce tísnit s dalšími v pražském bazénu, vyražte do přírody. Kolem hlavního města leží několik zatopených pískových lomů, které nabízejí příjemné prostředí a osvěžení v čisté vodě.

Jezero Sadská je příjemným místem pro odpočinek v horkých letních dnech. foto: www.mesto-sadska.cz

Jedním z nejlepších způsobů, jak ustát tropické teploty, je strávit odpoledne u vody. Pražská koupaliště jsou ale přeplněná a v samotném bazénu není často možné udělat ani dvě tempa za sebou.

Řešením může být výlet do jedné z pískoven nedaleko za Prahou. Přírodní koupaliště mají většinou čistou vodu a mohou být příjemnou změnou oproti chlorovanému bazénu. Server Lidovky.cz vám přináší tipy na zajímavé koupání.

Jezero Sadská
35 km od Prahy, vstup zdarma
Zatopený pískový lom nedaleko Nymburka poskytuje návštěvníkům možnost slunit se na 50 metrů dlouhé písčité pláži nebo odpočívat ve stínu borových lesů, kterými je obklopen. Je zde čistá voda, možnost zahrát si nohejbal či volejbal a na své si přijdou i nudisté. Část pláže je vyhrazena právě jim. V areálu nechybí občerstvení, WC, dětský koutek nebo parkoviště (20 Kč/den).

Jezero Lhota
27 km od Prahy, vstup: dospělí 50 Kč, děti/studenti/ZTP 30 Kč
Přírodní koupaliště o velikosti 25 Ha leží poblíž Staré Boleslavi. Stín poskytuje borový les, který se táhne podél písčitých pláží, jejichž čtvrtina je vyhrazena nudistům. Pro návštěvníky je k dispozici parkoviště (60 Kč/den), hřiště pro plážový volejbal, občerstvení i sociální zařízení.

Jezero Lhota je obklopeno borovým lesem.

Proboštská jezera
22 km od Prahy, vstup 20 Kč
Koupaliště, které je zátokou Labe, se nachází nedaleko Brandýsa nad Labem. Je vybaveno sociálním zařízením, občerstvením, hřištěm, parkovištěm či převlékárnami. U malého kempu je písčitá pláž, na kterou je placený vstup. Kolem zbytku jezera je travnatá plocha přístupná zdarma.

K Proboštským jezerům je vstup zdarma.

Jezero Konětopy
29 km od Prahy, vstup: 50 Kč, snížený 25 Kč
Zatopená pískovna na Mělnicku se nachází na kraji borového lesa. Oplocený areál poskytuje travnatou i malou písčitou pláž, sociální zařízení, parkoviště, občerstvení a průzračnou vodu. Za parkování zaplatíte 50 Kč za den.

Jezero Konětopy má průzračnou vodu.

Písníky Mělice – Lohenice
86 km od Prahy, vstup zdarma
Rozsáhlé přírodní koupaliště u Pardubic nabízí nejen písčité pláže, koupání, ale i jiné vodní radovánky jako je vodní lyžování, wakeboarding, jízda na banánu či kruzích. Nechybí také občerstvení, sociální zařízení či možnost přespání v autokempu.

Témata: Praha, pláž, bazén, les, Nymburk, Labe

ANALÝZA: Co udělají USA, když Rusko použije atomovou bombu? Jsou tři možnosti

Premium Pořád se věští z koule, jestli Rusko použije na Ukrajině atomovku, kreslí se různé scénáře, ale vůbec se neví, co by...

Jak přestat chrápat. Pomoct může i tenisový míček, říká primář Jirák

Premium Chrápání postihuje zhruba 57 procent mužů a 40 procent žen. Kdy může být chrápání signálem vážného problému? A co to je...

Mužské sny. Po čem muži doopravdy touží a co si radši nechají ujít

Premium My ženy si ve svých hlavách dokážeme utvořit dokonalé scénáře a domněnky, které jsou ovšem mnohdy vzdálené realitě....

Mohlo by vás zajímat