Neděle 25. července 2021, svátek má Jakub
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Cestování

Přibalte si raději sadu roušek, zábavu v noci ale nečekejte. Na co se připravit, když vyrážíte do Chorvatska


Romantické městečko Rovinj slouží také jako ideální východisko k některým lodním výletům po pobřeží Istrie | foto: Profimedia

Premium
S opadající pandemií se chorvatské pláže opět začínají zaplňovat. „Chorvati letos doufají v půl milionu českých turistů,“ řekl LN český konzul v Záhřebu Pavel Duchoň.

UŽ VYŠLO:

1. Chorvatsko „dolní“

2. Chorvatsko „horní“

3. Řecko na pevnině

4. Řecko na ostrovech

5. Turecko a Kypr

6. Bulharsko

7. Itálie u moře

ZÍTRA SI PŘEČTETE:

8. Itálie ve vnitrozemí

DÁLE VYJDE:

9. Maďarsko

10. Egypt a Tunisko

11. Španělsko

12. Francie

13. Rakousko

14. Slovensko

Na příčce oblíbenosti si tradičně u Čechů drží prvenství sever země, který těží z relativní blízkosti Česka. Navíc Istrie dlouhodobě vykazuje nejnižší počty nakažených koronavirem v zemi. Klima je zde v létě příjemnější, teploty nedosahují takových výšek jako na jihu v Dalmácii.

Ačkoli Chorvati značně rozvolnili protiepidemické restrikce, je rozhodně vhodné před cestou sledovat momentální vstupní podmínky do země, například na pravidelně aktualizovaných stránkách Ministerstva zahraničních věcí.

V současné době mohou do Chorvatska vycestovat Češi bez větších omezení, zejména ti očkovaní proti covidu-19. Osoby očkované vakcínou Pfizer nebo Moderna mohou na území Chorvatska vstoupit v období od 22. dne do 42. dne od aplikace první dávky. Osoby očkované AstraZenecou mají zelenou pro vstup v období od 22. dne do 84. dne od aplikace první dávky očkovací látky. Ti, kdo obdrželi jednodávkovou vakcínu Janssen, mohou na území Chorvatska vstoupit v období po 14 dnech od aplikace.

Přečtěte si celý článek a veškerý další obsah na Lidovky.cz s iDNES Premium

Akční nabídka první měsíc za 1 Kč, následně za 39 Kč měsíčně. Členství je možné kdykoliv zrušit a je bez závazků.

Již máte předplatné? Přihlaste se a čtěte dál.