Úterý 19. října 2021, svátek má Michaela
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Procházka Novým Městem pražským s netradičními výhledy na Prahu

Cestování

– KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Série #světovéČesko / Máte chuť objevit i méně frekventované pražské památky? Takový zážitek vám nabídne procházka po Novém Městě, kde najdete mnoho působivých staveb a přitom se pokocháte jedinečnými výhledy na „matku měst”.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Lidovky.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na Lidovky.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Výhled z bastionu foto: Prague City Tourism

Atmosféra této části města je specifická a stále si drží svůj historický odkaz. Ať už začnete procházku kdekoliv, s jistotou se setkáte s některou ze zásadních architektonických či duchovních památek. Pokud vyrazíte seshora od náměstí I. P. Pavlova, narazíte postupně na Muzeum Antonína Dvořáka, půvabný objekt obklopený zahradou se sochami Matyáše Bernarda Brauna, či nepřehlédnutelnou Zemskou porodnici u sv. Apolináře.

Muzeum Antonína Dvořáka | foto : Prague City Tourism

Muzeum Antonína Dvořáka | foto : Prague City Tourism

Po pár krocích můžete vstoupit do areálu Kostela Nanebevzetí Panny Marie a sv. Karla Velikého na Karlově, kde dnes sídlí Muzeum Policie  České republiky. Kousek pod kostelem se nachází bastion, místo s jedinečným výhledem na Vyšehrad a Petřínskou rozhlednu. Odtud můžete dále pokračovat na Vyšehrad nebo směrem ke Karlovu náměstí. Cestou potkáte univerzitní Botanickou zahradu Univerzity Karlovy v Praze. Mírně do kopce ulicí Vyšehradskou se dostanete k jedné z dominant města Prahy – klášteru Na Slovanech (Emauzy). Moderní charakter jeho nepřehlédnutelných štíhlých věží je o to zajímavější, že náleží ke středověkému stavebnímu komplexu. Klášter založený Karlem IV. byl součástí systému dalších sakrálních staveb tvořící v půdorysu Nového Města tvar kříže.

Pražská architektonická mozaika je jedinečná mimo jiné proto, že nacisty okupovaná Praha na rozdíl od řady jiných evropských měst v podstatě nebyla za druhé světové války bombardována. Ale zcela ušetřeno město nebylo. 14. února 1945 se stalo nešťastným omylem cílem náletu 62 amerických bombardérů, které na obydlené části města svrhly 250 bomb. Těžce poškozen byl i klášter Na Slovanech.

Klášter Na Slovanech | foto : Prague City Tourism

Klášter Na Slovanech | foto : Prague City Tourism

Klenba kostela se ze dvou třetin zřítila, budova vyhořela a zcela zničena byla i severní věž. V následujících letech se přistoupilo k rozsáhlým opravám, které byly dokončeny až v roce 1968.

Kousek odtud se před vámi otevře Karlovo náměstí, největší pražské náměstí. Na severní straně mu dominuje gotická Novoměstská radnice; budova má za sebou pohnutou historii – mimo jiné zde v roce 1419 došlo k první pražské defenestraci, která vedla k počátku husitských válek. V okolí pak najdeme několik pozoruhodných staveb, například barokní pravoslavný kostel sv. Cyrila a Metoděje s památníkem hrdinů heydrichiády.

Více tipů najdete na praguecitytourism.cz.

Doporučujeme vám si před vlastní návštěvou jakéhokoliv turistického cíle ověřit jeho dostupnost u provozovatele. I přes veškerá omezení ale podzim v Česku nabízí nespočet možností procházek i výletů volnou přírodou. Turistické tipy hledejte na kudyznudy.cz nebo se rovnou přihlaste k odběru Newsletteru redakce Kudy z nudy a dostávejte výběr toho nejlepšího každý týden do e-mailu! Využijte stávající situaci i pro objevování míst, která se pyšní značkou kvality Q udělovanou Českým systémem kvality služeb.

Ve spolupráci s Českou centrálou cestovního ruchu – CzechTourism

Děti zvládnou všechno, to samé ženy. Muži však nevydrží, říká expert na přežití

Premium Tři dny trvalo pátrání po osmileté Julii z Berlína, která se v neděli ztratila rodičům u Čerchova na Domažlicku. V...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Od perfekcionisty Contadora k Pogačarovi bez nepřátel. Hvězdy očima Kreuzigera

Premium Zažil vládu Contadora i Frooma, řádění Sagana, razantní nástup Pogačara. Během šestnácti let profikariéry se vedle...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!