Čtvrtek 18. července 2024, svátek má Drahomíra
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Cestování

Romantika jako ve vídeňské operetě. Vydejte se k nejkrásnějšímu rakouskému jezeru Wolfgangsee

Kolem Wolfgangsee vede řada turistických tras různé náročnosti. foto: Lidovky.cz

Asi lze stěží nalézt romantičtější a více „rakouský“ region. V oblasti Salzkammergut (Solná komora) najdeme jezera s průzračnou vodou, dramatické horské masivy, města s půvabnými historickými centry a s obyvateli, kteří o nedělích a svátcích hrdě oblékají dirndl a lederhosen.
  16:00

Jen čtyři hodiny autem od Prahy se nalézá jeden z nejatraktivnějších výletních cílů v Rakousku – dolnorakouská Solná komora. Oblast, kde se setkává divoká příroda s lázeňskou atmosférou a kam za odpočinkem odedávna jezdívali korunovaní panovníci.

Dnes je vystřídali byznysmeni, politici, umělci i úplně obyčejní výletníci: zamilované páry, rodiny s dětmi či aktivní senioři.

Půvabná krajina odjakživa inspirovala umělce, v regionu žil například skladatel Gustav Mahler, spisovatelka Marie von Ebner-Eschenbachová nebo malíř Rudolf von Alt. Z městečka St. Gilgen am Wolfgangsee pocházela také matka Wolfganga Amadea Mozarta.

Po jezeře Wolfgangsee jezdí kolesové parníky Kaiser Franz.

Uměleckou reflexi místa můžeme nalézt také u nás v Česku – pohled na jezero Wolfgangsee namaloval ve 40. letech 19. století na jednu ze stěn tzv. Alpského pokoje zámku v Jirnech u Prahy romantik Josef M. Navrátil.

Světec se sekyrou

Na břehu jezera Wolfgangsee, které je považované za nejkrásnější rakouské jezero vůbec, se nachází městečko Sankt Wolfgang. Je pojmenováno po svatém Wolfgangovi, biskupovi z Řezna, který v 10. století vystoupil na horu Falkenstein a jal se šířit křesťanství.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!