Úterý 27. července 2021, svátek má Věroslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Cestování

Řecko přehledně. Kdo má cestování snazší a co je nutné vyplnit?


Proslulá pláž Navagio na ostrově Zakynthos, kde je vrak ztroskotané lodi a na niž se dostanete pouze lodí. | foto: Profimedia

Premium
Tradiční destinací, kam letecky na dovolenou míří nejvíce Čechů, jsou bezpochyby řecké ostrovy. Například podle statistik Invia se sem v létě chystá 27 procent klientů této cestovní agentury. „Zájem roste zejména v posledních třech týdnech. V tuto chvíli jsme tak na číslech, na jaká jsme byli zvyklí před pandemií,“ říká Jan Bezděk, mluvčí CK Ficher. Vliv na to má zlepšující se covidová situace, rostoucí proočkovanost i uvolňující se pravidla cestování.

UŽ VYŠLO:

1. Chorvatsko „dolní“

2. Chorvatsko „horní“

3. Řecko na pevnině

4. Řecko na ostrovech

5. Turecko a Kypr

6. Bulharsko

7. Itálie u moře

ZÍTRA SI PŘEČTETE:

8. Itálie ve vnitrozemí

DÁLE VYJDE:

9. Maďarsko

10. Egypt a Tunisko

11. Španělsko

12. Francie

13. Rakousko

14. Slovensko

Na rozdíl od loňského léta, kdy se létalo jen na několik ostrovů, je letos nabídka širší. Létá se na oblíbené ostrovy – Rhodos, Kos, Krétu, dále na Jónské ostrovy Korfu, Zakynthos, Lefkadu i Kefalonii. Na většinu z nich i z Brna a Ostravy. V nabídce cestovních kanceláří najdete také zájezdy na několik českými turisty ještě příliš neobjevených ostrovů. „V nejžádanějších termínech však na některé lety zbývá již jen posledních pár volných míst,“ říká Eva Němečková, mluvčí Čedoku.

Jídlo na talíř jen od personálu

Nabídka ubytování na hlavních řeckých ostrovech je pestrá. „Vybírat lze z mnoha resortů s all inclusive, kde jsou různé tobogány, skluzavky, zábavné animační i sportovní programy, které jsou oblíbené hlavně u rodin s dětmi,“ říká Lenka Pátek, obchodní ředitelka Blue Style. Dodává, že omezení čekají v hotelech turisty jen minimální. Třeba při all inclusive si hosté nemohou brát jídlo sami, nabere jim ho na talíř personál. Lehátka na pláži i u bazénu jsou dál od sebe, vše se dezinfikuje.

Přečtěte si celý článek a veškerý další obsah na Lidovky.cz s iDNES Premium

Akční nabídka první měsíc za 1 Kč, následně za 39 Kč měsíčně. Členství je možné kdykoliv zrušit a je bez závazků.

Již máte předplatné? Přihlaste se a čtěte dál.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!