Středa 8. prosince 2021, svátek má Květoslava
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Rychle se rozvíjí a nabízí toho víc než dost. Vítejte ve ski areálu Dolní Morava

Cestování

  5:46
Dolní Morava je nejprogresivněji rozvíjejícím se areálem u nás a každoročně překvapuje nějakou novinkou, kterou je letos panoramatická restaurace Skalka pod Stezkou v oblacích a největší freestyle a fun zóna v ČR. „Déemko“ se vyznačuje i pestrým doprovodným programem, z kterého my vybrali První stopu.

První stopa je speciální akce, kdy jste přednostně puštěni do střediska ještě před zahájením oficiální provozní doby, tedy v čase od 7:30 do 8:30, a to každou sobotu. První stopa probíhá na třech sjezdovkách – Sněžník A, Sněžník B a na nové sjezdovce modré Vyhlídkové. foto: Tomáš Rucký/SNOWtour.cz

První stopa je speciální akce, kdy jste přednostně puštěni do střediska ještě před zahájením oficiální provozní doby, tedy v čase od 7:30 do 8:30, a to každou sobotu. První stopa probíhá na třech sjezdovkách – Sněžník A, Sněžník B a na nové sjezdovce modré Vyhlídkové.

První stopy se může zúčastnit jen omezený počet osob, které se po třech sjezdovkách dokážou rozprostřít tak, že můžete mít sjezdovku i jen sami pro sebe. Nám se nejvíc líbilo na černém „áčku“, které bylo opravdu precizně urolbované bez sebemenších nerovností. Sněžník A patří k nejprudším sjezdovkám u nás a vyznačuje se širokým příkrým padákem a následným dojezdem na carvovací náměstí.

Dolní Morava v kostce:

 • Vzdálenost z Prahy 2 h 53 min
 • Celodenní skipas dospělý 740 Kč
 • Celodenní skipas junior, student, senior ( 63+) 640 Kč
 • Celodenní skipas děti (6-14,9 let) 500 Kč
 • Provozní doba střediska 8:30 – 16:00
 • Webové stránky střediska www.dolnimorava.cz
 • Parkování U Slona – Zdarma na velkém parkovišti, U Visty pod sjezdovkami Slamník A+B – zdarma 50 m od pokladen

První stopa vyjde na 990 Kč na osobu a v rámci ceny máte i snídani na chatě Slaměnce. Kromě klasických snídaňových pokrmů a nápojů jako je káva, čaj nebo džus si tu můžete dopřát i skleničku sektu.

Díky první stopě jsme aké mohli být jako první u turniketu k pomě, která lyžaře dopravuje na vrchol Slamník, odkud se spouští stejnojmenná sjezdovka Slamník, která je možná nejoblíbenější tratí areálu. Její hlavní předností je příjemný konstantní sklon a dostatečná šířka a ulovit tu první jízdu v manšestru na řezání oblouků tu opravdu stojí za to.

Chcete-li protáhnout sportovní výkon na Slamníku, pokračujte plynule na sjezdovku Sněžník B, která je rovněž červeného značení, a na rozdíl od monotónního Slamníku je pro změnu hravě členitá.

Rodinnější atmosféru nabídne spodní část resortu U Slona, kterou letos nově s resortem Sněžník spojuje sjezdovka Vyhlídková, takže od Slamníku k restauraci U Slona nalyžujete kolem 3 km. U Slona pak najdete největší freestyle a fun zónu u nás, takže se tu můžete sklouznout například na monstrózně velké skicrossové trati, na které se jezdí i mezinárodní závody, zároveň je ale otevřená i pro širokou veřejnost a k tomu náležitě bezpečně upravená.

Se skicrosskou se křižuje Funline, tedy jednodušší verze s mírnějšími klopenými zatáčkami a vlnami, která je od letoška okořeněná novinkou, tedy dvanáctimetrovým sněhovým tunelem, který má být nejdelším v ČR.

Vedle kotvového vleku se letos rozprostírá poměrně dlouhý snowpark, kterému nechybí bedny, zábradlí, duhy nebo skoky. Skoky jsou koncipované tak, aby si borci poletěli, zároveň aby byly bezpečné i pro menší děti.

Dolní Morava
Vedle kotvového vleku se letos rozprostírá poměrně dlouhý snowpark, kterému...

Pro nejmenší děti je na „déemku“ připravený dětský park Amálka, který je bezpečně ohraničený od sjezdovky a má se čím chlubit jak s ohledem na rozlohu, tak s ohledem na vybavení. Úplní začátečníci uvítají „ťapací“ koberce, pojízdný pás a zvířátkový slalom, zkušenější pak dětskou pomu a „opravdický“ slalom. Hned vedle parku najdete občerstvení Hříbek, kde se rodiče mohou občerstvit a děti za lyžařské výkony odměnit. K dispozici jsou samozřejmě i instruktoři lyžařské školy, na ceník se můžete podívat zde.

Letošní novinkou na Dolní Moravě je kromě Vyhlídkové sjezdovky také panoramatická restaurace Skalka, kterou najdete hned vedle Stezky v oblacích.

Restaurace má kromě stěn prosklenou i střechu, takže si můžete užít výhled nejen do dálky, ale i do výšky přímo na Stezku. Skalka je jako jediná restaurace ve středisku obslužná a vybrat si můžete z jídel jako jsou kuřecí křídla (160 Kč), hovězí žebra (260 Kč) nebo netradiční fish&chips (150 Kč).

Autor:

TEST: Hodinky místo mobilu děti pohlídají i zabaví

Premium Co umějí chytré hodinky se SIM kartou pro děti? Nahradí mobil. Dá se na ně dovolat a většinou i sledovat jejich polohu...

Opatření bojkotuje stále více lidí, cítí se podvedeni, říká psycholog

Premium Doba covidová je už dlouhá. Zatímco při první vlně epidemie byli lidé v Česku většinou ukázkově disciplinovaní, nyní je...

Velké dilema třetí dávky: míchat, či nemíchat vakcíny?

Premium Posilující dávka očkování naráží na možnost volby. Řada Čechů řeší, kterou vakcínou si nechat svoji imunitu proti...

Právě čtete

   Mohlo by vás zajímat