Čtvrtek 28. října 2021, Den vzniku samostatného československého státu
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

San Francisco očima Davida Barnese

Cestování

  10:16
Generální ředitel pražského hotelu Four Seasons projel snad už všechny světové metropole. Nejvřelejší vztah má však k San Francisku, americkému velkoměstu, v němž vyrůstal. „Ani na vteřinu se tu nenudíte,“ tvrdí. On sám si ho nejvíc užívá z vody a ze vzduchu.

San Francisco. foto: Foto Profimedia.cz

Nástěnné malby. 1. Nástěnné malby
Kdykoli jsem se svojí rodinou v San Francisku, zajdeme se podívat na nástěnné malby od nejrůznějších umělců, které zdobí fasády domů. Po celém městě jich je kolem šesti stovek, nejvíc jich najdete ve čtvrti Mission District. Moje žena miluje hlavně ty od mexického malíře Diega Rivery – vřele doporučuji. Budete mít umělecký zážitek a nic za něj nezaplatíte.

2. San Francisco shora
Letěli jste někdy pod mostem? Ne? Tak v San Francisku máte jedinečnou příležitost.San Francisco shora. Na obrázku Golden Gate Bridge. Přihlaste se na let vrtulníkem! Během půl hodiny uvidíte město jako na dlani – včetně přístaviště a slavné pevnosti Alcatraz. Když budete mít štěstí a bude zrovna jasno, pilot s vámi prosviští pod Golden Gate Bridge – rozhodně zlatý hřeb návštěvy San Franciska. Já z toho byl unešený!

3. Ráj pro gurmety
Jestli rádi jíte, vydejte se po Market Street až k přístavišti. Tam narazíte na historickou přístavní budovu (Ferry Building), v níž najdete kulinářský ráj. Můžete si popovídat s místními zemědělci nebo rybáři, kteří tam prodávají to, co sami vypěstovali nebo ulovili. Vždycky té živé a přátelské atmosféře propadnu a vždycky si moc pochutnám. 

4. Jízda na mořském kajaku
Jízda na mořském kajaku.Jestliže si chcete pořádně zblízka prohlédnout pobřeží a nejslavnější mosty San Franciska, najměte si kajak. Můžete jet sami nebo ve skupině. Protáhnete si svaly, vyčistíte hlavu a uvidíte krásy města. K mým nezapomenutelným zážitkům patří jízda na kajaku za úplňku.

5. Plavba na jachtě
Pokud nemáte zrovna hluboko do kapsy, rozhodně si vychutnejte sanfranciský záliv na luxusní jachtě. Já jsem na jedné z nich oslavil výročí svatby se svojí ženou a bylo to úžasné. Třípatrovou motorovou krasavici si můžete pronajmout i s kuchařem.
Plavba na jachtě.

Otužování podle Wima Hofa je nebezpečné. Hrozí zástava, říká kardiolog Táborský

Premium Otužování je nejlepší prevence proti těžkému průběhu nemoci covid-19. Lidé mají větší šanci, že neskončí v nemocnici,...

Dětem, kterým pomáháte moc, mozek nepracuje správně, říká speciální pedagožka

Premium „Kdybychom k dětem v batolecím a předškolním věku přistupovali v některých oblastech víc ,postaru‘, měli bychom méně...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat