Sobota 10. června 2023, svátek má Gita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Soluň: charismatické město s puncem sladkého obžérství

Asie

  6:50
Temperamentní, hédonistická a tak trochu jednou nohou s nádechem Asie. Tak by bylo možné charakterizovat severořecké město Soluň. Přestože jde o přístavní město, kde pláže budete jen stěží hledat, nudit se tam rozhodně nebudete. Příjemně živá Soluň totiž nabízí historické památky, noční život a kulinářské zážitky.

Obdivovat je možné i četné streetartové malby. Popřípadě jen tak pozorovat každodenní či někdy spíše noční pouliční švitoření. foto: Tomáš Holý, Lidovky.cz

Druhé největší město Řecka nabízí mnoho památek a to jak sakrálních, tradičních byzantských i modernějších z 19. a 20. století. Obdivovat je možné i četné streetartové malby. Popřípadě jen tak pozorovat každodenní či někdy spíše noční pouliční švitoření. Dění na ulici má euroasijský charakter, tedy od četných kaváren a promenád až po téměř poarabsku obchodování, handrkování či domácí dílničky a různé obchůdky povytahované a rozstrkané do ulic e a na chodníky.


Pohlednice z cest na větší mapě

Nutné je však připomenout, že na své si v Soluni přijdou zejména milovníci gastronomie. Nejde tak ani o mořské plody, které se tak snadno díky přístavu nabízí, ale spíše o cukrářské hody. Pekáren a cukráren je v Soluni na každém rohu habaděj. Ceny zákusků se nestanoví za kus, ale přepočítávají se na kila. Ne nadarmo nese jedna populární řecká komedie název Moje tlustá řecká svatba.

Pohlednice z cest

Pohlednice z cest je rubrika serveru Lidovky.cz. Přinášíme v ní zajímavé postřehy a střípky z našich cest. Ukážeme vám netradiční česká i světová místa. Hlavně ta, která stojí za návštěvu!

A pochlubit se svými zážitky z cest můžete i vy. Vyberte jednu nejlepší fotografii místa, o kterém byste chtěli říci ostatním, napište k ní krátký text (maximálně 1200 znaků) a pošlete nám ji na adresu internet@lidovky.cz.

Autor:

BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna
BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna

Potřebujete posílit pánevní dno, ale nemáte čas na aktivní cvičení? Značka BOOM představila Pulzační a vibrační kuličky, které aktivně posilují...